Угорщина вимагає від ЄС виключити членство України з плану саміту – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан застеріг Європейський Союз від обговорення початку переговорів про членство з Україною на саміті лідерів у Брюсселі наступного тижня.

Відповідний лист Орбан відправив президенту Європейської ради Шарлю Мішелю. У ньому політик зазначив, що Єврорада не повинна починати перемовини з Україною про членство у ЄС “з огляду на нинішній рівень політичної та технічної підготовки”.

Лист угорського прем’єра є вже другою спробою змусити Шарля Мішеля переосмислити зусилля щодо підтримки України. Водночас цей лист є серйозною перешкодою, адже для початку перемовин необхідна згода всіх 27 країн-членів Євросоюзу.

Це також новий удар для президента України Володимира Зеленського, уряд якого намагається зберегти імпульс у контрнаступі проти Росії.

Нові вимоги лише зміцнять позицію Орбана як головного антагоніста ЄС. Прем’єр-міністр Угорщини підриває єдність Заходу, укладаючи енергетичні угоди з Росією, намагаючись обмежити допомогу Україні, відкладаючи розширення НАТО та публічно закликаючи Брюссель скасувати економічні санкції, накладені на Москву.

Орбан також втягнутий у тривалу судову боротьбу з ЄС через відступ демократії. Брюссель зупинив фінансування Угорщини на суму понад 30 мільярдів доларів через проблеми верховенства права та хабарництва, Тепер Орбан веде переговори про розблокування цих коштів після тривалої рецесії та бюджетної кризи.

Минулого місяця Орбан попросив Мішеля провести стратегічну дискусію щодо підходу блоку до України.

“Я все ще вірю, що Європейська рада не в змозі приймати ключові рішення, якщо не буде знайдено консенсусу щодо нашої майбутньої стратегії щодо України!, – написав Орбан у своєму останньому листі.

Він також попередив, що винесення цієї теми на зустріч лідерів ЄС наступного тижня “неминуче призведе до провалу” через “очевидну відсутність консенсусу”.

У проєкті саміту зазначено, що лідери мають намір домовитися “почати переговори про вступ з Україною та Молдовою” під час зустрічі лідерів у Брюсселі, причому країни погоджуються, що межі переговорів будуть ухвалені лише після завершення реформ, що залишилися.

Європейська комісія рекомендувала блоку офіційно відкрити переговори про членство з Україною після завершення низки реформ.

У своєму листі Орбан наголосив, що пропозиція Комісії означатиме кінець політики розширення ЄС як об’єктивного інструменту, заснованого на заслугах. Окрім відкриття переговорів про членство, прем’єр-міністр Угорщини виступав проти подальшої допомоги Києву.

Лист Орбана був різким і щодо узгодження нового бюджету ЄС, в якому він написав, що “дискусії до цього часу були надто зосереджені на необґрунтованій, незбалансованій і нереалістичній пропозиції Комісії”.

Будапешт не єдиний, хто гальмує переговори щодо бюджету. Інші європейські столиці також закликали Брюссель шукати більше вільного часу для витрат і економії в межах поточного бюджету.

“Потрібен новий, винахідливий і перспективний підхід, який вимагає подальших зусиль, додаткового часу та більш всебічного обмірковування”, — написав Орбан.

  • Позиція прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана щодо України регулярно підштовхує Європейський Союз до обриву. Однак справжня політична криза може розгорнутись всередині блоку у грудні, коли обговорюватиметься членство України у ЄС та виділення 50 млрд допомоги.

В каліфорнійській лікарні пацієнт, який, як вважають, був під дією наркотиків, спричинив хаос, залізши на стелю відділення невідкладної допомоги, де застряг і пожежникам довелося його визволяти.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.