Угорщина зняла блокування з нових санкцій ЄС проти Росії
Джерело: росЗМІ
Угорщина не має наміру накладати вето на 13-й пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії, оскільки з пакету вдалося виключити положення, що суперечать інтересам Угорщини, зазначив міністр закордонних справ країни Петер Сіярто за підсумками зустрічі із колегами з країн ЄС у Брюсселі.
На етапі підготовки 13-го пакету санкцій з нього вдалося виключити всі елементи, які б суперечили економічним інтересам Угорщини. Тому ми вважаємо, що з цього погляду використовувати вето не мало б сенсу, — заявив Сіярто, зазначивши, що на його думку, Європейський Союз ухвалює неправильне рішення.
Глава МЗС країни також додав, що Угорщина не блокуватиме виділення €5 млрд для Європейського фонду миру, кошти з якого спрямують на підтримку України, якщо саме частка Будапешта буде використана для інших цілей.
Зауважимо, раніше Угорщина виступила проти прийняття 13-го пакету санкцій ЄС проти Росії.
13 пакет санкцій спрямовано проти майже 200 осіб та організацій з Росії, Китаю та інших країн, що, як вважається, надають допомогу Москві у військових діях. Один з посадовців заявив, що Угорщина не погодилась з новими санкціями через включення китайських компаній у список.
Інший дипломат описав переговори як “плідний обмін думками”, натякнувши на блокування з боку Угорщини. Він повідомив, що угорський посол “попросив трохи більше часу для аналізу пропозицій”.
Додамо, 13-й пакет санкцій ЄС проти Росії має бути ухвалений міністрами закордонних справ ЄС у Брюсселі 19 лютого, але його зміст може змінитись. За даними ЗМІ, у ньому також можуть бути санкції проти Північної Кореї за надання Росії ракет, які вона використовує проти України.
- Після того, як Сполучені Штати запровадили санкції проти “тіньового флоту” Кремля, експорт російської нафти різко скоротився в середині листопада.
- З початку повномасштабного вторгнення в Україну, попри введені за це західні санкції, Росія отримала 549 мільярдів євро доходу від експорту викопного палива.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
- 14 грудня Конгрес США ухвалив законопроєкт щодо заборони закупівлі ядерного палива в Росії. Наразі документ має підписати президент США Джо Байден.
- Рада ЄС продовжила до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.
У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.