Угорщина звинуватила Україну в подорожчанні газу в Європі
Джерело: Петер Сіярто/Facebook
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто звинуватив Україну в тому, що через припинення транзиту ціни на газ в Європі зросли на 20%.
За його словами, основними причинами підвищення цін на газ у Європі стали “заходи зі штучного зменшення кількості газу, такі як заборона певних джерел газу через санкції або політичні заходи, а також блокування певних маршрутів постачання”.
Очільник МЗС Угорщини переконаний, що Україна винна у підвищенні цін на газ.
“Подією, що призвела до зростання цін, стало те, що Україна припинила транспортування російського природного газу через свою територію до Центральної Європи. З того часу, як в середині грудня стало остаточним закриття українського транзитного маршруту, ціна на природний газ на європейському ринку зросла на 20 відсотків”, – написав він.
Крім того, міністр вважає, що Україна намагається підвищити тиск на економіку Європейського Союзу.
“У такий спосіб Україна, яка прагне членства в ЄС як країна-кандидат, своїм черговим рішенням знову поставила європейську економіку в скрутне становище”, – наголосив Сіярто.
- 19 грудня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що США надали Будапешту виняток із запроваджених нещодавно санкцій проти російського Газпромбанку, аби країна надалі проводила платежі за газ.
- Попри заклики заборонити імпорт російського зрідженого природного газу (ЗПГ), країни Європи купують рекордні обсяги цього палива.
- Європейські газові сховища виснажуються рекордними темпами через зниження температури. Цього тижня очікується нове зниження температур, що збільшить потребу в опаленні. Запаси в підземних сховищах на цей час заповнені лише на 70%, тоді як минулого року цей показник становив 86%.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.