Україна долучилася до Коаліції високих амбіцій щодо припинення забруднення пластиком
Джерело: Міндовкілля
Україна доєдналась до Коаліції високих амбіцій щодо припинення пластикового забруднення планети.
Зараз українська делегація працює у Канаді, де триває засідання Міжурядового комітету з переговорів щодо пластикового забруднення та зустрічі представників Східноєвропейської регіональної групи.
На порядку денному – опрацювання майбутнього глобального договору про пластик. Це той міжнародний інструмент, який дозволить світу покласти край пластиковому забрудненню планети до 2040 року.
За експертними оцінками, за останні 30 років використання пластику зросло в чотири рази. Без нових заходів контролю за 20 років його виробництво збільшиться вдвічі, а кількість пластикових відходів, що потраплять в океан, – втричі.
Глобальний договір про пластик міститиме спільні заходи для трансформації національних політик та мінімізації пластикових відходів, їх екологічно безпечного збору, сортування і підготовки до повторного використання та переробки.
Наразі учасниками Коаліції високих амбіцій окреслено три стратегічні цілі та сім ключових результатів для досягнення успіху в цьому напрямку.
Під час свого виступу у межах засідання заступник міністра з питань європейської інтеграції Євгеній Федоренко зазначив, що наразі в Україні успішно реалізовано низку важливих ініціатив, наприклад, щодо обмеження обігу на території нашої країни пластикових пакетів. Наразі опрацьовується питання обмеження обігу виробів з одноразового пластику.
Очікується, що роботу над договором буде завершено вже до кінця цього року, а офіційно документ схвалять у 2025 році. Наразі ж текст договору обговорюється по всьому світу.
Довідково. У березні 2022 року на п’ятій сесії Асамблеї ООН з навколишнього середовища прийнято історичну резолюцію про розробку міжнародного юридично обов’язкового інструменту щодо пластикового забруднення, в тому числі морського середовища. Це започаткувало процес розробки глобального договору про пластик (global plastics treaty).
Так, після прийняття Резолюції 5/14, у серпні 2022 року, Норвегія та Руанда, до яких приєдналися й інші країни, створили Коаліцію з високими амбіціями щодо припинення пластикового забруднення до 2040 року.
Мета глобального договору – встановити систему стандартів щодо підзвітності, відповідальності, фінансування, матеріальних/хімічних стандартів, обмежень на імпорт/експорт, цільових показників. На основі цієї системи країнам буде доручено впроваджувати узгоджену на глобальному рівні політику, яка відповідатиме встановленим цілям.
- У новаторському дослідженні науковці виявили, що вода у пляшках, що продається в магазинах, може містити в 10-100 разів більше частинок пластику, ніж передбачалося раніше. Адже наночастинки настільки дрібні, що їх неможливо побачити під мікроскопом.
- Дослідники з Японії підтвердили, що мікропластик присутній у хмарах, де він, ймовірно, впливає на клімат у ще не повністю вивчений спосіб.
- Японський автовиробник Toyota повідомив, що оббивка сидінь у деяких їхніх нових моделях автомобілів буде виготовлена з матеріалу, який вдалося отримати з переробки пластикових пляшок.
Віцепрем’єр-міністр, міністр цифровізації Польщі Кшиштоф Гавковський не бачить підстав для розриву бізнес-контракту щодо супутникового інтернету Starlink в Україні.
Сьогодні, 22 лютого, в столиці Великої Британії Лондоні відбулась акція на підтримку України з нагоди третіх роковин повномасштабного вторгнення РФ.
Експертизи підтвердили збіги ДНК останків майже 50 українських військовополонених із 62 тіл, які передали росіяни нібито з авіатрощі літака Іл-76 у 2024 році.
21 лютого компанія Tesla повідомила, що відкликає близько 380 000 автомобілів у США. Причина – несправність підсилювача кермового управління, що може призвести до збільшення зусиль на кермовому колесі, насамперед на низьких швидкостях, що збільшує ризик аварії.
Російські окупанти скинули 7 бомб “ФАБ-250” на Костянтинівку на Донеччині. Щонайменше двоє людей загинули, троє зазнали поранень.