Україна домовилася з Литвою про будівництво заводу з виробництва вибухівки
Джерело: литовське міністерство економіки та інновацій та LRT
Українська компанія побудує в Литві завод із виробництва вибухових речовин нового покоління, зокрема RDX (гексогену), що сприятиме зміцненню обороноздатності України, Литви та Європи загалом.
Сторони підписали відповідний меморандум про наміри, будівельні роботи планується розпочати наступного року. Міністерка економіки та інновацій Литви Аушріні Армонайте зазначила, що новий завод стане важливим кроком у співпраці між Литвою та Україною в оборонній сфері. Вона також додала, що цей проєкт є “чітким сигналом агресору про те, що ми не відступимо”.
Назва української компанії не розголошується, зважаючи на стратегічну важливість підприємства та війну в Україні. Представники міністерства пояснили, що компанія працює у надзвичайно чутливій сфері та підпадає під оборонну парасольку України.
Заступниця міністерки Еріка Курочкіна наголосила на тому, що Литва активно створює сприятливі умови для оборонних підприємств та залучення іноземних інвестицій. За її словами, завод із виробництва вибухових речовин є одним із кількох спільних оборонних проєктів України та Литви.
Крім того, обговорюються спільні ініціативи щодо розробки безпілотників та інших оборонних технологій.
Довідка. RDX (гексоген) – вибухова органічна сполука з високою швидкістю детонації та вибуховою потужністю. Використовується у виготовленні бомб, мін та інших вибухових речовин – як окремо, так і в поєднанні з іншими матеріалами.
- Міністр оборони Фінляндії Антті Хаккянен підтвердив інформацію про плани країни щодо будівництва заводу з виробництва тротилу. Рішення є відповіддю на критичну нестачу боєприпасів, спричинену війною в Україні, яка триває вже третій рік.
- Велика Британія інвестує майже 200 мільйонів фунтів стерлінгів (251,14 мільйона доларів) у будівництво першого в Європі заводу з виробництва низькозбагаченого урану (HALEU), повідомив уряд у середу, 8 травня.
Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.
Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.