Україна і Румунія підписали безпекову угоду: про що йдеться у документі

Джерело: Офіс Президента України

Президент України Володимир Зеленський та президент Румунії Клаус Йоганніс підписали двосторонню угоду про співпрацю в галузі безпеки між країнами.

Румунія продовжить підтримувати Україну, як у 2022-2024 роках, і передасть обіцяну систему протиповітряної оборони Patriot. Також сусідня країна сприятиме швидкому транзиту техніки до України.

Угода включає співпрацю для безпеки в Чорноморському регіоні, розмінування Чорного моря.

Румунія підтримуватиме оборонну промисловість України та допомагатиме навчати українських пілотів F-16.

Договір охоплює розвідку, кібербезпеку, інформаційну безпеку, гуманітарне розмінування, санкції та відновлення України.

Також передбачено, що країна повинна відреагувати протягом 24 годин у разі повторної агресії Росії або ескалації.

  • 10 липня у Вашингтоні президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Люксембургу Люк Фріден уклали угоду про довготривалу співпрацю у сфері безпеки.
  • 8 липня Зеленський та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск підписали у Варшаві угоду про гарантії безпеки.
  • 13 червня президент США Джо Байден і Президент України Володимир Зеленський підписали 10-річну двосторонню угоду про гарантії, спрямовану на зміцнення оборони України від російських загарбників.
  • 27 червня у Брюсселі президент Володимир Зеленський підписав угоди про гарантії безпеки з главою Литви Гітанасом Науседою та прем’єр-міністеркою Естонії Каєю Каллас.
  • Україна і Чехія планують укласти безпекову угоду 18 липня, заявив прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.