Україна і Швеція обговорюють можливу передачу літаків Gripen для ЗСУ

Джерело: Міноборони
Україна і Швеція обговорюють потенційне надання Збройним силам України літаків Gripen та іншої допомоги.
Зокрема представники країн обговорюють спільну роботу у сфері інновацій, досвіду, здобутого під час бойових дій, а також питання військової допомоги й оборонні теми загалом.
Про це йшлося під час зустрічі міністра оборони України Рустема Умєрова, заступника міністра оборони України генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка та Верховного Головнокомандувача Збройних сил Швеції генерала Мікаеля Бюдена.
“Триває плідна двостороння робота щодо передачі нам літаків Gripen”, – сказав Іван Гаврилюк.
Заступник міністра додав, що є “певні питання, пов’язані з НАТО”, однак висловив сподівання, що “спільними зусиллями у нас вийде отримати ці літаки”.
Головнокомандувач Збройних сил Швеції генерал Мікаель Бюден, який очолював шведську делегацію, зазначив, що питання передачі літаків Gripen Україні обговорюється як на політичному, так і на військовому операційному рівні.
“Я знаю, що діалог між нашими країнами триває. Тож ми в очікуванні політичних рішень”, – сказав генерал Бюден.
- Шведський високотехнологічний винищувач Saab JAS 39 Gripen, розроблений під час холодної війни з СРСР, може вперше зіштовхнутися у гарячому конфлікті з Москвою.
- На пресконференції з прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном президент України Володимир Зеленський зазначив, що була деталізована домовленість щодо спільного виробництва бойових машин піхоти CV90 в Україні, локалізації виробництва та ремонтів.
- Міністри закордонних справ України та Швеції Дмитро Кулеба і Тобіас Біллстрьом домовилися розпочати переговори щодо укладення двосторонньої угоди про гарантії безпеки.
Державний оператор тилу уперше розпочинає централізоване забезпечення поранених військовослужбовців “пакунком пораненого”, котрий міститиме адаптивний одяг та набір засобів особистої гігієни.
Міжнародні партнери оголосили про виділення 42,5 млн євро на відновлення нового конфайнменту над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, пошкодженого російськими військами.
Помічнику чинного народного депутата та власнику приватного товариства повідомили про підозру у кримінальному провадженні щодо заволодіння коштами Міністерства оборони України на понад 27 млн грн.
Нідерланди та Бельгія передали Україні два мінні тральщики. Рішення має важливе значення для реалізації безпеки у Чорному морі, зокрема для захисту торговельних маршрутів та гарантування продовольчої безпеки.
Служба безпеки 26 червня опублікувала ексклюзивне відео обміну полоненими, про який Україна та РФ домовилися під час другого раунду переговорів у Стамбулі 2 червня.