Україна і Словаччина домовились про спільне виробництво інженерної техніки для розмінування
Джерело: Урядовий портал
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та Словаччина домовились про спільне виробництво інженерної техніки для розмінування.
11 квітня у місті Міхаловце (Словаччина) відбулися консультації урядів України та Словаччини на чолі з прем’єр-міністрами країн. Сторони обговорили низку важливих питань, таких як енергетика, економічна співпраця, гуманітарна підтримка України.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що першочергово урядовці обговорили питання енергетики.
Під час зустрічі йшлося також про розмінування. У цьому питанні Словаччина готова допомагати Україні. Йдеться, зокрема, про спільне виробництво інженерної техніки та про надання вже готових машин для виявлення та знешкодження мін.
Денис Шмигаль зазначив, що сьогоднішні переговори засвідчили прогрес в досягненні спільних цілей України та Словаччини.
“Ми свідомі того, що в кожної з наших держав є свої національні інтереси та свої пріоритети, які часом можуть не збігатися. Водночас маємо добру волю, прагматичну налаштованість та бажання вирішувати всі питання у форматі конструктивного і результативного діалогу”, — підсумував прем’єр-міністр.
За підсумками міжурядових консультацій Україна та Словаччина підписали низку угод, серед яких Дорожня карта спільних дій та меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в галузі ядерної енергетики.
- Україна та Словаччина прискорюють реалізацію трьох масштабних проєктів в енергетиці та логістиці.
- Денис Шмигаль та Роберт Фіцо – глави українського та словацького урядів – провели зустріч в Ужгороді, за підсумками якої підписали спільну заяву, яка посилить двосторонні відносини держав на основі взаємної довіри та поваги.
- Парламент Словаччини підтримав поправку, яка надає Міністерству оборони країни повноваження схвалювати експорт озброєння, відкриваючи шлях для державних і приватних збройових компаній продовжувати військову підтримку України.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.