Україна і Словаччина домовились про спільне виробництво інженерної техніки для розмінування
Джерело: Урядовий портал
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та Словаччина домовились про спільне виробництво інженерної техніки для розмінування.
11 квітня у місті Міхаловце (Словаччина) відбулися консультації урядів України та Словаччини на чолі з прем’єр-міністрами країн. Сторони обговорили низку важливих питань, таких як енергетика, економічна співпраця, гуманітарна підтримка України.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що першочергово урядовці обговорили питання енергетики.
Під час зустрічі йшлося також про розмінування. У цьому питанні Словаччина готова допомагати Україні. Йдеться, зокрема, про спільне виробництво інженерної техніки та про надання вже готових машин для виявлення та знешкодження мін.
Денис Шмигаль зазначив, що сьогоднішні переговори засвідчили прогрес в досягненні спільних цілей України та Словаччини.
“Ми свідомі того, що в кожної з наших держав є свої національні інтереси та свої пріоритети, які часом можуть не збігатися. Водночас маємо добру волю, прагматичну налаштованість та бажання вирішувати всі питання у форматі конструктивного і результативного діалогу”, — підсумував прем’єр-міністр.
За підсумками міжурядових консультацій Україна та Словаччина підписали низку угод, серед яких Дорожня карта спільних дій та меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в галузі ядерної енергетики.
- Україна та Словаччина прискорюють реалізацію трьох масштабних проєктів в енергетиці та логістиці.
- Денис Шмигаль та Роберт Фіцо – глави українського та словацького урядів – провели зустріч в Ужгороді, за підсумками якої підписали спільну заяву, яка посилить двосторонні відносини держав на основі взаємної довіри та поваги.
- Парламент Словаччини підтримав поправку, яка надає Міністерству оборони країни повноваження схвалювати експорт озброєння, відкриваючи шлях для державних і приватних збройових компаній продовжувати військову підтримку України.
Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.
Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.
3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.
Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.