Україна і США підписали меморандум про спільне виробництво та обмін технічними даними

Джерело: Міноборони

У перший день конференції оборонних індустрій DFNC1: US Edition українська сторона (Міноборони та Мінстратегпром) підписала меморандум із Міністерством оборони США про співробітництво щодо спільного виробництва та обміну технічними даними.

Документ має сприяти побудові в Україні виробничих спроможностей забезпечувати власні Збройні сили необхідною зброєю. Зокрема, критично необхідними боєприпасами.

У меморандумі зафіксовано підхід, який передбачає подальшу взаємосумісність систем, які виробляються та використовуються в Україні, із системами на озброєнні країн НАТО.

“Україна – єдина країна світу, яка б’ється у повномасштабній війні проти ворога, який має потужну індустрію. Для нас питанням виживання є створення військової індустрії, яка відповідає масштабу промислових потужностей ворога. Ми потребуємо потужної Промислової коаліції, щоб об’єднати зусилля у боротьбі проти російського терору”, – заявив у Вашингтоні міністр оборони України Рустем Умєров.

Він також зазначив, що наступного року Міноборони виділяє безпрецедентний бюджет на розвиток оборонного виробництва.

Зазначається, що Міноборони України очікує подальшого підписання домовленостей щодо локалізації виробництв із низкою великих американських компаній-виробників озброєння та військової техніки.

На форумі присутні представники українських та американських оборонних компаній.

Серед представників американського уряду – міністр оборони США Ллойд Остін, міністр торгівлі США Джина Раймондо, заступник міністра оборони США із закупівель та постачання Вільям ЛаПланте, заступниця помічника міністра оборони США Лора Купер.

Довідково. У Вашингтоні розпочалася конференція оборонних індустрій DFNC1: US Edition. Вона організована Міністерством оборони України та Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України спільно з Міністерством торгівлі, Міністерством оборони та Державним департаментом США. Конференція має на меті забезпечити підтримку найвищого рівня співпраці між підприємствами оборонної промисловості з України та США.

29 вересня 2023 року Перший міжнародний Форум оборонних індустрій (DFNC1) провели у Києві. Він обʼєднав 252 компанії з понад 30 країн.

Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.