Україна і Туреччина обговорили перспективи співробітництва у сфері оборони
Джерело: Міноборони
Заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков зустрівся із заступником міністра національної оборони Туреччини Джелялем Тюфекчі та головою Агенції оборонної промисловості Халюком Гьоргюном.
Окрім цього, відбулася зустріч із представниками провідних компаній оборонно-промислового комплексу Туреччини.
“Обговорили перспективи двостороннього співробітництва між країнами. Координуємо роботу з послом України в Туреччині Василем Боднарем”, – розповів Дмитро Кліменков.
Зазначимо, що Туреччина постачає в Україну великокаліберні кулемети та наразі вже спорядила понад 600 одиниць.
Вже відомо, що Анкара озброювала Київ від початку повномасштабної війни, зокрема безпілотниками, ракетами з лазерним наведенням, захисним спорядженням і бронетехнікою.
Однак, нещодавно країна почала постачати моделі великокаліберних кулеметів Canik M2, які можуть використовуватись як у наземних військах, так і в поєднанні з бронетехнікою.
- Уряди України та Туреччини готові найближчим часом ратифікувати угоду про вільну торгівлю.
- Члени НАТО Туреччина, Румунія та Болгарія наближаються до угоди про створення спільних сил для знешкодження мін у Чорному морі внаслідок вторгнення РФ в Україну.
- На Форумі оборонних індустрій у Києві генеральний директор компанії Baykar Халюк Байрактар заявив, що будівництво заводу з виробництва безпілотників в Україні буде завершено за півтора року.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.