Україна майже погодилась з мирною пропозицією США, тепер рішення за РФ – NYP

Джерело: New York Post

За повідомленням ЗМІ, міністр оборони України Рустем Умєров повідомив представникам США, що Україна на “90%” підтримує мирну пропозицію президента Дональда Трампа, яку представили на зустрічі у Парижі цього тижня.

Таку інформацію виданню повідомив представник адміністрації Трампа. Тепер, за його словами, питання полягає у тому, чи прийме пропозицію Росія, яка до цього зривала всі спроби Штатів врегулювати війну.

“Наступного тижня у Лондоні ми хочемо ухвалити рішення про повне та всеосяжне припинення вогню. Далі плани полягають у тому, щоб здійснити (обговорення) з росіянами, а потім сказати: “Добре, це ваша краща та остаточна пропозиція”, щоб зрозуміти, де перебувають обидві сторони”, – зазначило джерело.

Як тільки ці плани будуть виконані, тоді США вдаватимуться до наступних кроків. Водночас джерело підтвердило, що Трамп дійсно готовий припинити спробу завершити російсько-українську війну, якщо Росія не підтримає план, і перекласти всю відповідальність на Європу.

Україна, своєю чергою, зараз опрацьовує деталі плану, щодо яких у неї є сумніви. Більшість цих сумнівів стосуються лінії фронту, уздовж якої заморозять бойові дії.

“Я думаю, що частина їхнього занепокоєння пов’язана з територією… Саме з тим, що вони називають “де-юре” і “де-факто”. “Де-факто” означає, що ми визнаємо, що росіяни окупували цю землю, але ми не кажемо, що (Україна) віддасть її назавжди. “Де-юре” означає, що ми визнаємо, що (росіяни) забирають цю землю, і ми більше ніколи її не побачимо”.

Офіційно Україна завжди заявляла, що не погодиться віддати свої території Росії. Але, зазначило джерело, президент України Володимир Зеленський дав зрозуміти, що готовий заморозити бойові дії на чинній лінії фронту, у межах якої РФ окупувала близько 20% території.

Аби змусити Росію до перемовин, спецпосланець США Стів Віткофф може запропонувати Кремлю пом’якшення санкцій та, можливо, розмороження суверенних активів.

За даними джерела, саме ці два “пряники” чи не найбільше цікавлять РФ. Водночас експерти кажуть, що у такому випадку це заперечуватиме минулим заявам Трампа, який обіцяв посилити санкції проти Росії, якщо вона не погодиться на мир.

“(Трамп) був дуже жорстким щодо українців, припинивши підтримку розвідкою та військову допомогу, коли зрозумів, що не отримує від українців негайне “так”, якого він хотів, щоб погодитись на припинення вогню”, – сказав Алекс Плітсас з Атлантичної ради.

Росіяни ж, додав він, порушують всі угоди про припинення обстрілів, які вони будь-коли підписували, відмовляються від припинення вогню на розумних умовах і продовжують атакувати Україну ракетами і безпілотниками, вбиваючи цивільних.

“Фактично, все це є спробою показати ніс президенту Трампу та спробами зганьбити його на міжнародній арені, адже вони відмовляються від базових умов припинення вогню, яке, як він обіцяв, він забезпечить”.

Плітсас зазначив, що якщо США залишать Україну у владі російської агресії, то це означатиме “як втрату США, так і НАТО, за всіма напрямками”.

Відтак, вважає фахівець, Білий дім повинен діяти жорстко щодо президента РФ Володимира Путіна, який за всі 25 років свого правління “не поніс суттєвої відповідальності за свої дії”. Саме тому, додав Плітсас, Росія продовжує робити те, що хоче.

Експерт резюмував, що Україна показала своє бажання припинити війну, а Росія – ні. І якщо США припинять підтримувати Україну, то Росія продовжить війну і захопить більше територій, що “матиме катастрофічні наслідки”.

Українська волонтерка Марія Берлінська опинилася у центрі скандалу у зв’язку з публікацією у своєму Telegram-каналі таблиці з контактами українських виробників безпілотників. У списку були зазначені назви компаній, міста, телефони та вебсайти. Попри те, що на меті вона мала допомогти оборонцям швидко знаходити потрібні контакти, вчинок викликав хвилю критики через потенційний витік інформації до росіян.

У Генеральному штабу поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 29 травня. Від початку цієї доби відбулося 119 бойових зіткнень, третина з них – на Покровському напрямку.

Нижня палата парламенту Франції підтримала в першому читанні законопроєкт, який запроваджує право на асистовану смерть – евтаназію.

Уряд Німеччини схвалив заходи щодо обмеження об’єднання сімей мігрантів і прискореної процедури надання громадянства.

Американська дослідницька організація Rand Corporation в оприлюдненій аналітичній доповіді на замовлення військово-повітряних сил США спрогнозувала сценарій військового конфлікту між НАТО та Росією. Аналітики дійшли висновку, що Північноатлантичний альянс матиме вирішальну перевагу в повітрі, і це може відіграти ключову роль у результаті протистояння.