Україна має вирішувати, що робити з територією, яку вона утримує в РФ, — The Hill

Джерело: The Hill

Видання The Hill назвало контрнаступ ЗСУ на російську територію “приголомшливим”. Водночас навело роздуми експертів стосовно того, що Україна робитиме з завойованими територіями.

Нині Україні потрібно буде вирішувати, що робити з територією, яку вона утримує в Росії, і чи не відтягує це сили від оборонних позицій на основній лінії фронту.

Науковий співробітник Стенфордського університету Томаш Блусевич вважає, що Україна, швидше за все, вийде з Курська, однак лише після того, як змусить РФ перекинути кілька бригад з лінії фронту.

Це був блискучий крок України… ЗСУ вже досягли величезного успіху, змусивши Росію перемістити свої війська, продемонструвавши, що Росія беззахисна на інших ділянках. Це величезний удар по престижу Путіна, – пояснив експерт.

І хоча поки незрозуміло, як розвиватиметься наступ, Україна, безсумнівно, успішно змінила наратив війни, увірвавшись в Росію.

Експерти також відзначають, що українські оборонці порушили і без того погану логістику росіян, тож тепер ворогу буде ще складніше підвозити забезпечення для своїх сил.

Додамо, в Інституті вивчення війни зауважили, що рішення Кремля оголосити режим антитерористичної операції замість воєнного стану може свідчити про бажання применшити масштаб і значимість українського вторгнення в Курську область в очах росіян. Російська влада намагається запобігти внутрішній паніці і негативній реакції населення, через що демонструє небажання вживати радикальних заходів.

Також російське опозиційне видання “Верстка”  повідомило, що джерело, близьке до комітету Ради Федерації з оборони, заявило, що Адміністрація президента РФ рекомендувала російським депутатам і губернаторам не коментувати події в Курській області “до особливого розпорядження”. За гострої потреби чиновників закликали говорити про ситуацію на Курщині стисло і з посиланням лише на офіційні джерела.

Російські воєнні аналітики закликали офіційно оголосити війну Україні та критикували Кремль за те, що він не оголосив воєнний стан замість антитерористичної операції.

Оголошення воєнного стану, зокрема, дозволило б російській владі вжити більш радикальних заходів, таких як заборона мітингів і демонстрацій, введення комендантської години та організація виробництва оборонної продукції для військових.

Президент Росії Володимир Путін утримався від офіційного оголошення воєнного стану, неодноразово демонстрував своє небажання повністю переводити російське суспільство на воєнний стан і відмовився від оголошення загальної мобілізації в межах відчайдушних зусиль запобігти внутрішньому невдоволенню, яке могло б загрожувати стабільності чинного режиму Кремля.

Події в Курську

Вранці 6 серпня низка російських “Z-пабліків” почали повідомляти про прорив кордону у Курській області. Т.в.о. губернатора Курської області Олексій Смірнов, своєю чергою, запевняв, що російські прикордонники відбили наступ.

Та вже згодом у російському Міноборони визнали  прорив кордону. За їхніми даними, до РФ увійшли близько 300 українських бійців з танками та ББМ.

МО РФ звинуватило 22-гу механізовану бригаду ЗСУ у нападі на Курську область. Пресслужба бригади наразі не коментує ситуацію. Генштаб ЗСУ, Легіон “Свобода Росії” поки що теж нічого не повідомляють.

Вже надвечір 6 серпня стало відомо, що російська влада евакуювала 90% жителів усіх чотирьох населених пунктів Свердликівської сільради Суджанського району Курської області РФ.

Станом на 7 серпня у Курській області тривали бої. Зокрема телеграм-канал Astra з посиланням на російських воєнкорів та місцевих жителів пише, що ЗСУ просуваються углиб області, а з евакуацією цивільних виникли проблеми.

У деяких “Z-пабліках” скаржаться, мовляв, ЗСУ взяли під контроль одну з найбільших газорозподільних станцій в Європі. Щобільше, вони пишуть, що російське командування ухвалило рішення “здати” місто Суджа. Окрім цього, окупанти пишуть, що до Курської АЕС залишилось “пів дороги”.

Варто зауважити, що українські військові структури жодним чином не коментують події у Курській області РФ.

Станом на 16:00 у вівторок, 10 вересня, від початку доби по всій лінії фронту відбулося 76 бойових зіткнень. Найгарячішими ділянками фронту залишаються Курахівський та Покровський напрямки.  

Держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі цього тижня здійснять спільний візит до України. Про цю поїздку вони оголосили пресконференції в МЗС у Лондоні.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив у вівторок, 10 вересня, що Іран відправив Росії балістичні ракети малої дальності, погрожуючи країні санкціями.

У Харкові повідомили про підозру адвокату, який організував “схему” нелегального виїзду за кордон.

Уряд найближчим часом змінить систему бронювання від мобілізації, запровадивши “червоні” лінії, які унеможливлять відкуп від військової служби. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що для цього залучають військових, щоб забезпечити відповідність бронювання національним інтересам.