Україна може заборонити TikTok слідом за партнерами – Юрчишин

Джерело: Ярослав Юрчишин в інтерв’ю “РБК-Україна”.

Голова комітету зі свободи слова Верховної Ради Ярослав Юрчишин повідомив, що Україна може запровадити обмеження щодо TikTok у разі, якщо таке рішення приймуть партнери.

Відповідаючи на запитання, чи можуть заблокувати TikTok та Telegram на території України, Юрчишин зауважив, що налагодження контакту з адміністрацією та створення механізму з контролю є найкращим варіантом.

Зокрема він навів приклад, коли Сполучені Штати виявили в Telegram пабліки, пов’язані з ІДІЛ: спочатку Telegram теж намагався проігнорувати ці факти, але почався повномасштабний судовий процес, і канали позакривали й зняли верифікацію з акаунтів.

Щодо TikTok, глава комітету Верховної Ради заявив, що якщо партнери запровадять санкції проти цього китайського сервісу, то Україна також може це зробити – для цього буде підстава.

У нас, з одного боку, є така підстава для санкцій – якщо такі санкції введені в країні-партнері, ми їх вводимо. Тут все дуже непросто, але це може стати ще одним козирем у переговорах не лише з TikTok, а й з Telegram, якщо Штати підуть на такий гострий крок… Про що, власне, кажуть Штати? Про те, що невідомо, як збираються, невідомо, як обробляються, невідомо, для чого використовуються персональні дані. Вони розуміють, що в постінформаційну добу це ключовий ресурс, ключовий актив людини, – пояснив Юрчишин.

Голова комітету додав, що нині Україна “стежить за процесом”.

Зауважимо, 13 березня Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт щодо TikTok. За підтримку ініціативи проголосували 352 члени нижньої палати Конгресу, проти – 65.

Законодавці Палати представників прийняли законопроєкт, який може заборонити TikTok для користувачів у США. Однак, поки що незрозуміло, якою буде доля цього документа в Сенаті.

Законопроєкт забороняє TikTok у магазинах додатків США, якщо цю платформу соціальних мереж, якою користуються приблизно 170 мільйонів американців, не буде відокремлено від китайської материнської компанії ByteDance.

Своєю чергою, Велика Британія заборонила TikTok на державних телефонах минулого року.

У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.