Україна може заборонити TikTok слідом за партнерами – Юрчишин

Джерело: Ярослав Юрчишин в інтерв’ю “РБК-Україна”.

Голова комітету зі свободи слова Верховної Ради Ярослав Юрчишин повідомив, що Україна може запровадити обмеження щодо TikTok у разі, якщо таке рішення приймуть партнери.

Відповідаючи на запитання, чи можуть заблокувати TikTok та Telegram на території України, Юрчишин зауважив, що налагодження контакту з адміністрацією та створення механізму з контролю є найкращим варіантом.

Зокрема він навів приклад, коли Сполучені Штати виявили в Telegram пабліки, пов’язані з ІДІЛ: спочатку Telegram теж намагався проігнорувати ці факти, але почався повномасштабний судовий процес, і канали позакривали й зняли верифікацію з акаунтів.

Щодо TikTok, глава комітету Верховної Ради заявив, що якщо партнери запровадять санкції проти цього китайського сервісу, то Україна також може це зробити – для цього буде підстава.

У нас, з одного боку, є така підстава для санкцій – якщо такі санкції введені в країні-партнері, ми їх вводимо. Тут все дуже непросто, але це може стати ще одним козирем у переговорах не лише з TikTok, а й з Telegram, якщо Штати підуть на такий гострий крок… Про що, власне, кажуть Штати? Про те, що невідомо, як збираються, невідомо, як обробляються, невідомо, для чого використовуються персональні дані. Вони розуміють, що в постінформаційну добу це ключовий ресурс, ключовий актив людини, – пояснив Юрчишин.

Голова комітету додав, що нині Україна “стежить за процесом”.

Зауважимо, 13 березня Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт щодо TikTok. За підтримку ініціативи проголосували 352 члени нижньої палати Конгресу, проти – 65.

Законодавці Палати представників прийняли законопроєкт, який може заборонити TikTok для користувачів у США. Однак, поки що незрозуміло, якою буде доля цього документа в Сенаті.

Законопроєкт забороняє TikTok у магазинах додатків США, якщо цю платформу соціальних мереж, якою користуються приблизно 170 мільйонів американців, не буде відокремлено від китайської материнської компанії ByteDance.

Своєю чергою, Велика Британія заборонила TikTok на державних телефонах минулого року.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.