Україна намагається розробити власну далекобійну зброю для протидії Росії – WP
Джерело: The Washington Post
Українська влада готується до скорочення західної військової допомоги наступного року та намагається наростити власне виробництво зброї. В Україні роблять акцент на системах озброєнь, які можуть глибоко вражати територію РФ.
Як повідомляє джерело, українські офіційні особи заявили, що основою виробництва є програма з вироблення ударних безпілотників великої дальності. Вони регулярно завдають ударів по цілях за російсько-українським кордоном, щоб перешкодити військовим просуванням Москви.
Безпілотники мають перевагу в тому, що їх легше і швидше виробити, однак аналітики попереджають, що вони є лише частковим рішенням.
6 грудня президент України Володимир Зеленський опублікував у Telegram відео з новітнім ударним безпілотником дальньої дії “Пекло”, першу партію якого передали військовим.
“Український виробник створив безпілотник-ракету з нуля в рекордно короткий термін — за рік”, — написав він. “Продукт уже має успішне бойове застосування”.
- 5 грудня 2024 року у залізничному районі міста Брянськ (РФ) почалася пожежа. У наслідок згоріли два магістральні тепловози, що забезпечували логістичні потреби російської окупаційної системи.
- Агентство протиракетної оборони США вперше успішно перехопило балістичну ракету середньої дальності, запущену з повітря, під час випробування біля узбережжя Гуама, повідомили у Пентагоні.
Служба безпеки України затримала агента воєнної розвідки РФ на Донеччині. Зловмисник шпигував за пунктами дислокації та переміщеннями Сил оборони України, щоб наводити по них ворожі удари.
Суперечки щодо мобілізації в Україні спричинили напруженість у відносинах між президентами Володимиром Зеленським і Джо Байденом. Як повідомляють джерела, конфлікт виник через розбіжності в поглядах на кількісні показники мобілізації та зниження мобілізаційного віку.
Українська влада готується до скорочення західної військової допомоги наступного року та намагається наростити власне виробництво зброї. В Україні роблять акцент на системах озброєнь, які можуть глибоко вражати територію РФ.
5 грудня 2024 року у залізничному районі міста Брянськ (РФ) почалася пожежа. У наслідок згоріли два магістральні тепловози, що забезпечували логістичні потреби російської окупаційної системи.
Президент Франції Емманюель Макрон лобіює ідею міжнародної миротворчої місії для України, котра може залучити 40 тисяч військових. Ця ініціатива має стати гарантією безпеки на тлі можливого перемир’я, однак Кремль поки що не демонструє готовності до поступок.