Україна обмежена у можливості імпортувати електроенергію: в «Укренерго» пояснили причини
Джерело: “Укренерго”
Очільник “Укренерго” Володимир Кудрицький пояснив, що Україна обмежена у можливості імпортувати електроенергію, аби покрити дефіцит в енергосистемі. За його словами, вартість електрики в Україні та в Європі формується інакше.
“Це пов’язано з тим, що в Україні ціна нижча, ніж в європейських сусідніх країнах. “Укренерго” забезпечило технічну здатність імпортувати до 1200 МВт з Європи. Сьогодні максимально ми імпортували 500 МВт, це тільки в одній годині, а так – і того менше”, – сказав Кудрицький, відповідаючи на питання, чому в Україні обмежена можливість для імпорту електроенергії.
Тож аварійна допомога є дорожчою для нашої держави. Вперше за довгий час 22 листопада “Укренерго” зафіксували дефіцит в енергосистемі.
- Станом на 23 листопада, другу добу поспіль, в українській енергосистемі продовжує зростати дефіцит електроенергії.
- В очікуванні зими та у прагненні не вимикати електроенергію, український оператор електромережі за допомогою офіційних осіб США таємно імпортував виготовлене на замовлення обладнання, призначене для протистояння російським атакам радіоелектронної боротьби.
Міністерка економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце прибула до Києва з неанонсованим візитом.
Згідно з даними щорічної доповіді організації “Репортери без кордонів” у 2024 році по всьому світу були вбиті 54 журналісти за свою діяльність.
Платформа Meta пожертвувала мільйон доларів в інавгураційний фонд Дональда Трампа.
У листопаді 2024 року темпи зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України сповільнилися до 0,9% порівняно з листопадом минулого року. Загалом за перші 11 місяців року економіка країни зросла на 4% з похибкою ±0,5%.У листопаді 2024 року темпи зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України сповільнилися до 0,9% порівняно з листопадом минулого року. Загалом за перші 11 місяців року економіка країни зросла на 4% з похибкою ±0,5%.
Бюро економічної безпеки України викрило 2 феросплавних заводи в ухиленні від сплати майже 1,2 млрд грн податків під час експорту.