Україна обстріляла російські позиції трофейними північнокорейськими ракетами – FT
Джерело: Financial Times
Українські солдати використовували північнокорейські ракети, які, як припускає Міністерство оборони України, були захоплені у росіян.
США звинуватили Північну Корею в постачанні зброї Росії, але не надали доказів і північнокорейська зброя не була широко помічена на фронті в Україні.
Північна Корея та Росія заперечують постачання зброї.
Зброю продемонстрували українські війська, які використовували реактивні системи залпового вогню “Град” радянських часів поблизу зруйнованого східного міста Бахмут.
Руслан, командир української артилерії, сказав, що його війська не люблять північнокорейські боєприпаси через їхню відносно високу швидкість руйнування, багато з яких, як відомо, дають осічку або не вибухають. Він попередив, що не варто наближатися надто близько до ракетної установки, тому що “вони дуже ненадійні та іноді роблять божевільні речі”.
Попри проблеми з надійністю північнокорейської зброї, українці ними користуються.
“Нам потрібна кожна ракета, яку ми можемо отримати”, — сказав Руслан.
У Міноборони України припустили, що ракети були забрані у російських військ.
“Ми захоплюємо їхні танки, ми захоплюємо їхню техніку, і дуже можливо, що це теж результат успішного проведення військової операції українською армією”, – сказав радник міністра оборони України Юрій Сак.
Дуже малоймовірно, що Північна Корея надасть боєприпаси безпосередньо Україні, оскільки країна підтримує повномасштабне вторгнення Росії.
- Лідер КНДР продемонстрував російському міністру заборонені ракети.
- Міністр оборони РФ назвав КНДР «важливим партнером» та закликав «посилити співпрацю».
- Лідер КНДР Кім Чен Ин, імовірно, знайшов нові способи продовжити розбудову ядерного арсеналу. Імовірно, фінансова допомога надходить Північній Кореї від Росії.
- 19 липня Північна Корея випустила дві балістичні ракети на схід.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.