Україна оголосила акваторії шести російських портів зоною військової загрози

Джерело: прибережне повідомлення 118 на сайті “Держгідрографії” від 4 серпня.

Державна установа “Держгідрографія”, яка відповідальна за навігаційно-гідрографічне забезпечення в межах морської економічної зони України, оголосила про військову загрозу в акваторії шести російських портів.

“Чорне море. Північно-східна частина. Військова загроза. Акваторія внутрішнього і зовнішнього рейдів портів Анапа, Новоросійськ, Геленджик, Туапсе, Сочі, Тамань”, – йдеться в тексті повідомлення.

Попередження випущено на підставі наказу № 5 Військово-морських сил України від 4 серпня. Загроза діятиме до наступного офіційного повідомлення про її завершення.

Зазначимо, що станом на ранок 5 серпня у Чорному та Середземному морях російські окупанти утримують на бойовому чергуванні три носії крилатих ракет “Калібр”.

Відтак, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають 7 ворожих кораблів, зокрема один носій крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 4 ракет.

Тим часом, у Середземному морі – 8 ворожих кораблів, зокрема два носії крилатих ракет “Калібр” загальним залпом до 24 ракет.

Натомість в Азовському морі на бойовому чергуванні – один ворожий корабель, ракетоносії – відсутні.

За добу, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:

  • до Азовського моря – 26 суден, з них 2 судна рухалось з протоки Босфор;
  • до Чорного моря – 3 судна.

Довідково. Держгідрографія — державна установа України, відповідальна за навігаційно-гідрографічне забезпечення в межах виключної (морської) економічної зони України в Чорному й Азовському морях, а також на внутрішніх водних шляхах, яка входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України та Державної служби на морському та річковому транспорті України (Морської адміністрації).

Заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо в середу, 29 травня, відвідає Київ для переговорів з міністром фінансів України Сергієм Марченком та іншими урядовцями щодо майбутніх планів посилення санкцій проти Росії.

Станом на 11:00 в середу, 29 травня, на фронті вже відбулось 28 бойових зіткнень. Окупанти здійснили шість авіаударів із застосуванням десяти КАБів та 476 обстрілів позицій ЗСУ. 

Український режисер та військовий Олег Сенцов повідомив, що його новий фільм “Реал” вперше покажуть в рамках програми “Спеціальні покази” на 59-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах у Чехії.

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про викриття численних фактів катування ув’язнених у кількох регіонах України. Серед цього підозру в катуваннях висунули чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 на Полтавщині.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.