Україна отримала 6 тисяч тонн енергетичного обладнання з 34 країн – Міненерго

Джерело: Міністерство енергетики України 

Протягом 2023 року в Україну надійшло 496 вантажів гуманітарної допомоги для енергетичного сектору загальною вагою 5 938 тонн.

Донорами допомоги у 2023 році стали близько 120 компаній, урядових інституцій і громадських організацій із 34 країн.

Серед отриманого устаткування від партнерів – генератори, трансформатори та автотрансформатори, обмежувачі перенапруги, автоматичні вимикачі різної потужності, спецтехніка тощо. Частину отриманого обладнання (понад 5,2 тисячі тонн) уже розподілено між 104 компаніями паливно-енергетичного комплексу.

Найбільше допомоги отримали енергетичні компанії Миколаївщини (657 тонн), Донеччини (494 тонни), Херсонщини (454 тонни). Також значний обсяг устаткування від партнерів передано для потреб енергокомпаній Харківської, Чернігівської, Сумської, Запорізької та Одеської областей.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення до України надійшло понад 10,5 тисячі тонн енергетичного обладнання з 35 країн.

“Підготовка до опалювального сезону в умовах війни стала справжнім викликом для енергетиків. Ремонти та відновлення  здійснено у тому числі за рахунок енергетичного обладнання, яке ми отримали від наших партнерів. Ми вдячні кожній країні за допомогу, завдяки якій у домівках українців є тепло та світло”, – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.

США висловили серйозне занепокоєння тим фактом, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, котрі воювали на боці Росії, заявила речниця Державного департаменту Теммі Брюс.

Пізно ввечері 8 квітня російські війська здійснили черговий масований запуск дронів. У Харкові та Дніпрі через російські атаки є постраждалі. Також у містах зайнялися пожежі на місцях прильотів.

Заступник міністра оборони Валерій Чуркін запропонував партнерам можливість тестування їхньої продукції під час ведення бойових дій, а також закликав налагодити довгострокове партнерство.

Згідно з офіційними даними, російська економіка різко сповільнилася в останні місяці і може зазнати додаткових ризиків у разі зниження цін на нафту та глобальних економічних потрясінь.

Європейський союз наразі не проводив з адміністрацією президента США Дональда Трампа переговорів стосовно послаблення санкційного тиску на Росію, підтвердив головний представник ЄС із санкційної політики Девід О’Салліван.