Україна отримала 6 тисяч тонн енергетичного обладнання з 34 країн – Міненерго
Джерело: Міністерство енергетики України
Протягом 2023 року в Україну надійшло 496 вантажів гуманітарної допомоги для енергетичного сектору загальною вагою 5 938 тонн.
Донорами допомоги у 2023 році стали близько 120 компаній, урядових інституцій і громадських організацій із 34 країн.
Серед отриманого устаткування від партнерів – генератори, трансформатори та автотрансформатори, обмежувачі перенапруги, автоматичні вимикачі різної потужності, спецтехніка тощо. Частину отриманого обладнання (понад 5,2 тисячі тонн) уже розподілено між 104 компаніями паливно-енергетичного комплексу.
Найбільше допомоги отримали енергетичні компанії Миколаївщини (657 тонн), Донеччини (494 тонни), Херсонщини (454 тонни). Також значний обсяг устаткування від партнерів передано для потреб енергокомпаній Харківської, Чернігівської, Сумської, Запорізької та Одеської областей.
Загалом з початку повномасштабного вторгнення до України надійшло понад 10,5 тисячі тонн енергетичного обладнання з 35 країн.
“Підготовка до опалювального сезону в умовах війни стала справжнім викликом для енергетиків. Ремонти та відновлення здійснено у тому числі за рахунок енергетичного обладнання, яке ми отримали від наших партнерів. Ми вдячні кожній країні за допомогу, завдяки якій у домівках українців є тепло та світло”, – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.
- Міністр національної оборони Литви Арвідас Анусаускас в п’ятницю, 17 листопада, заявив, що Литва надала нову партію військової підтримки Україні, у якій є генератори, ліжка і сухі пайки, необхідні українським солдатам на полі бою.
- Глава Міненерго України Герман Галущенко зауважив, що Україна може завдати ударів по нафтогазовій інфраструктурі РФ, якщо Росія атакуватиме українську енергосистему.
- Протягом останніх кількох тижнів ЗС РФ атакували об’єкти енергетичної інфраструктури України з різних видів зброї 60 разів.
Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах.
Рада Європейського союзу підготувала новий санкційний регламент, в якому Росію вперше офіційно звинуватять у застосуванні сльозогінного газу CS на фронті в Україні.
Попри низку атак дронів на Москву та посилені чутки про можливі удари по Червоній площі під час військового параду на 9 травня, українські посадовці відкидають ймовірність ударів.
У Сумах зросла кількість загиблих внаслідок російського ракетного удару по передмістю у вівторок. У лікарні померли хлопчик та чоловік.
Європейська комісія запропонувала додати до 17-го пакету санкцій проти Росії понад 50 осіб та більш як 100 суден, пов’язаних із “тіньовим флотом” Москви, підтвердили дипломати ЄС.