Україна отримала понад 8 тисяч заявок про зниклих російських військових у січні – Коордштаб
Джерело: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомив, що у січні через проєкт “Хочу найти” надійшло 8548 заявок про зниклих безвісти російських військових, що на 22% більше, ніж у грудні 2024 року, встановивши рекорд.
Загалом за час роботи проєкту було отримано понад 60 тисяч запитів щодо зниклих солдатів Росії. Однак ця цифра не включає загиблих окупантів і є приблизно у 2-3 рази меншою за загальну кількість зниклих безвісти росіян.
У організації повідомили, що з 60 тисяч заявок підтверджено перебування в полоні 1790 росіян, із яких 408 вже були обміняні на українських військових.
Зазначається, що наведені цифри є меншими за реальну кількість військовополонених загарбників, адже вони базуються виключно на тих заявках, що надійшли до проєкту “Хочу найти”.
- В Україні триває розшук 62 948 осіб, які вважаються зниклими безвісти за особливих обставин, заявив в етері “Українського Радіо” Уповноважений з питань зниклих безвісти Артур Добросердов. Ця кількість включає як військових, так і цивільних.
- Щонайменше 20 американських добровольців, котрі воювали на боці України, зникли безвісти. Тоді як кількість загиблих серед іноземців різко зросла за останні пів року.
Група фізиків з різних інститутів Китаю створила частинку світла у 37 вимірах. Вчені кажуть, що їхній експеримент демонструє, що квантова механіка набагато більше відрізняється від класичної фізики, ніж багато хто думав.
Модний дім Louis Vuitton випустив клатч у формі омара, який став частиною останньої колекції чоловічого одягу, розробленої Фарреллом Вільямсом. Згідно з чутками, вартість сумки може сягати 18 тисяч доларів.
Компанія Meta планує використовувати свій штучний інтелект для збору даних і аналізу активності користувачів у Facebook та Instagram для надання більш персоналізованих рекомендацій.
Міноборони кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони лінійку наземних роботизованих комплексів Гімлі.
Уряд Іспанії схвалив законопроєкт, який передбачає скорочення робочого тижня з 40 до 37,5 години. Це стане першим таким переглядом норм робочого часу за понад 40 років.