Україна отримала від Польщі п’ять тисяч терміналів Starlink
Джерело: Міністерство цифрової трансформації України
Уряд Польщі передав Україні ще п’ять тисяч терміналів Starlink, які допоможуть повернути звʼязок у деокуповані регіони, забезпечувати роботу шкіл, медичних закладів та енергетичної сфери.
Для забезпечення безперебійного звʼязку термінали передають для обʼєктів критичної інфраструктури та на прифронтові території.
Завдяки домовленостям Мінцифри з партнерами, в Україні вже працюють близько 47 тисяч “Старлінків”. Найбільше терміналів отримали від Польщі – понад 19 з половиною тисяч. Частина з них надійшла в Пункти незламності. Завдяки цьому тисячі українців змогли користуватися якісним інтернетом та залишатися на зв’язку навіть в умовах блекаутів.
“Старлінки” вже стали частиною критичної інфраструктури України. Завдяки терміналам продовжують працювати школи, медичні заклади, соціальна та енергетична сфера.
“Старлінки” також допомагають за лічені години відновлювати звʼязок на деокупованих територіях, де росіяни цілеспрямовано нищили телеком-інфраструктуру та вивозили телекомунікаційне обладнання.
“Вдячний уряду Польщі за чергову масштабну партію з 5 тисяч “Старлінків”. Із 47 тисяч терміналів, які працюють в Україні, 19,5 тисячі ми отримали саме завдяки нашим польським партнерам”, – зазначив очільник Мінцифри Михайло Федоров.
- SpaceX анонсував запуск на мобільних пристроях своєї майбутньої послуги Starlink Direct to Cell, яка надаватиме зв’язок для “існуючих телефонів LTE” через супутник.
- В Київській області розпочалися роботи з налагоджування альтернативного зв’язку для населених пунктів, де взагалі відсутнє покриття через хакерську атаку на “Київстар”.
- Мобільний оператор Kyivstar оголосив про повне відновлення сервісів, які були уражені хакерською атакою, та вирішив не стягувати наступну плату за тарифи від своїх користувачів. Компанія оголосила про виділення 100 мільйонів гривень на потреби Збройних сил України.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.