Україна отримає далекобійні крилаті авіабомби для F-16 — Білий дім

Джерело: сайт Білого дому

США передадуть Україні крилаті авіабомби Joint Standoff Weapon (JSOW) з дальністю до 130 км, сумісні з винищувачами F-16. Це рішення ухвалив 26 вересня президент США Джо Байден.

“Щоб посилити можливості України для здійснення дальнього удару, я вирішив надати Україні боєприпаси великої дальності Joint Standoff Weapon (JSOW)”, – заявив Джо Байден.

Президент також доручив Пентагону виділити решту $5,5 млрд, які залишилися в рамках допомоги Україні, схваленої Конгресом ще восени минулого року. Термін цієї допомоги завершується 30 вересня, але кошти будуть використані до кінця 2024 року.

Крім того, Пентагон повідомив про надання додаткових $2,4 млрд у рамках Ініціативи сприяння безпеці України. Ці кошти будуть спрямовані на постачання додаткових систем протиповітряної оборони, безпілотників і боєприпасів класу “повітря-земля”.

Що відомо про крилаті авіабомби Joint Standoff Weapon (JSOW)

Joint Standoff Weapon (JSOW) – це високоточна керована авіабомба, розроблена для ураження наземних і морських цілей на великій відстані. Дальність дії ракети сягає до 130 км за умови запуску з великої висоти, а сам боєприпас можна наводити на ціль. Маса авіабомби сягає 450 кг.

Система наведення працює за поєднанням інерціальної навігаційної системи (INS) та GPS. Деякі модифікації (наприклад, JSOW-C) мають інфрачервону головку самонаведення для більш точного ураження цілей

Загалом є різні типи боєголовок авіабомби:

  • JSOW-A: Касетна боєголовка BLU-97/B для ураження розосереджених цілей (бойова частина з суббоєприпасами).
  • JSOW-C: Моноблочна боєголовка для ураження захищених цілей.
  • JSOW-C1: Вдосконалена версія JSOW-C, здатна вражати рухомі морські цілі.

Ці авіабомби можна запускати на значній відстані від цілі, бо вона є зброєю “stand-off”. Іншими словами це дозволяє літакам-носіям уникати зони дії ворожих систем ППО.

У повідомленні Білого дому не йшлося, який саме тип боєголовок авіабомби передадуть Україні. Цю інформацію можуть і не оголошувати з безпекових причин.

Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.

Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.