Україна отримає далекобійні крилаті авіабомби для F-16 — Білий дім

Джерело: сайт Білого дому

США передадуть Україні крилаті авіабомби Joint Standoff Weapon (JSOW) з дальністю до 130 км, сумісні з винищувачами F-16. Це рішення ухвалив 26 вересня президент США Джо Байден.

“Щоб посилити можливості України для здійснення дальнього удару, я вирішив надати Україні боєприпаси великої дальності Joint Standoff Weapon (JSOW)”, – заявив Джо Байден.

Президент також доручив Пентагону виділити решту $5,5 млрд, які залишилися в рамках допомоги Україні, схваленої Конгресом ще восени минулого року. Термін цієї допомоги завершується 30 вересня, але кошти будуть використані до кінця 2024 року.

Крім того, Пентагон повідомив про надання додаткових $2,4 млрд у рамках Ініціативи сприяння безпеці України. Ці кошти будуть спрямовані на постачання додаткових систем протиповітряної оборони, безпілотників і боєприпасів класу “повітря-земля”.

Що відомо про крилаті авіабомби Joint Standoff Weapon (JSOW)

Joint Standoff Weapon (JSOW) – це високоточна керована авіабомба, розроблена для ураження наземних і морських цілей на великій відстані. Дальність дії ракети сягає до 130 км за умови запуску з великої висоти, а сам боєприпас можна наводити на ціль. Маса авіабомби сягає 450 кг.

Система наведення працює за поєднанням інерціальної навігаційної системи (INS) та GPS. Деякі модифікації (наприклад, JSOW-C) мають інфрачервону головку самонаведення для більш точного ураження цілей

Загалом є різні типи боєголовок авіабомби:

  • JSOW-A: Касетна боєголовка BLU-97/B для ураження розосереджених цілей (бойова частина з суббоєприпасами).
  • JSOW-C: Моноблочна боєголовка для ураження захищених цілей.
  • JSOW-C1: Вдосконалена версія JSOW-C, здатна вражати рухомі морські цілі.

Ці авіабомби можна запускати на значній відстані від цілі, бо вона є зброєю “stand-off”. Іншими словами це дозволяє літакам-носіям уникати зони дії ворожих систем ППО.

У повідомленні Білого дому не йшлося, який саме тип боєголовок авіабомби передадуть Україні. Цю інформацію можуть і не оголошувати з безпекових причин.

Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом  на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.

Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни. 

11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.

Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців.