Україна отримає можливість залучати до $2,1 млрд від Південної Кореї: підписано угоду

Джерело: Міністерство фінансів України

Україна отримає можливість залучати кредитні ресурси загальним обсягом до 2,1 млрд доларів від Південної Кореї – уряди країн підписали відповідну угоду.

Міністр фінансів Сергій Марченко підписав Рамкову угоду між урядом України та урядом Республіки Корея щодо кредитів від Фонду економічного розвитку і співробітництва (“EDCF”) на 2024-2029 роки. Підписання відбулось під час робочого візиту на Весняні збори МВФ та Світового банку, які проходять у  Вашингтоні, США.

Міністерство економіки України спільно з Міністерством фінансів України працювали над підготовкою зазначеної угоди.

Відповідно до положень угоди, уряд Республіки Корея надає можливість українській стороні отримувати кредити від EDCF на суму, що не перевищує 2,1 млрд доларів США на період 2024 – 2029 років.

Кредитні кошти надаватимуться для реалізації пріоритетних проєктів, що спільно відбиратимуться сторонами.

“Підписання даної угоди, разом зі спрямованою Україні гуманітарною допомогою та підтримкою на міжнародній арені є проявом надійного партнерства між Республікою Корея та Україною. Переконаний, що, зважаючи на високотехнологічний розвиток Кореї, подальша співпраця між країнами дозволить нам застосувати найкращі практики Республіки Корея для відновлення та відбудови України”, — зазначив Сергій Марченко.

Також міністр фінансів України Сергій Марченко провів зустріч з віцепрем’єр-міністром і міністром економіки та фінансів Республіки Корея Сан-Мок Чхве.

Уряд Кореї наголосив на своїй солідарності з Україною.

Довідково. Фонд співробітництва в економічному розвитку (EDCF) заснований урядом Республіки Корея 1 червня 1987 року з метою сприяння економічному співробітництву між Кореєю та країнами, що розвиваються. Фонд надає фінансову підтримку країнам-партнерам для їх промислового розвитку та економічної стабільності.

У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях колаборанти почали активно залучати військових та так званих “добровольців” російської армії для виховання “патріотів Росії” з українських дітей.

2 травня, перебуваючи з візитом у Києві, міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон пообіцяв три мільярди фунтів стерлінгів ($3,74 мільярда) щорічної військової допомоги Україні “стільки, скільки це буде потрібно”, додавши, що Лондон не заперечує проти використання зброї на території Росії.

Країни НАТО висловили “глибоко стурбованість” нещодавніми російськими атаками, що торкнулися Чехії, Естонії, Німеччини, Латвії, Литви, Польщі та Великої Британії.

2 травня президент Володимир Зеленський повідомив, що лише за квітень російські війська застосували понад 300 ракет різних типів, майже 300 “шахедів” і більше ніж 3200 керованих авіабомб проти України.

У Швейцарії скасували запланований на 1 червня концерт російської оперної співачки Анни Нетребко. Підґрунтям стало географічне розташування виступу поблизу місця проведення майбутнього Саміту миру. Концерт скасували через “загрозу громадському порядку”.