Південна Корея виділить $12 млн на реабілітацію українських військових

Джерело: пресслужба МЗС Південної Кореї

Міністр закордонних справ Південної Кореї Чо Тхе Йоль повідомив про виділення Сеулом 12 млн доларів на реабілітацію українських військовослужбовців.

Глава МЗС наголосив, що Південна Корея продовжить підтримку України, зокрема виділить пакет допомоги у 2,3 мільярда доларів, починаючи з 2024 року.

Сеул передасть 12 млн доларів на реабілітацію військових через Цільовий фонд НАТО для України. Військово-медичний клінічний реабілітаційний центр НАТО забезпечує хірургічне втручання, психологічне лікування, дослідження, освіту та навчання для поранених українських армійців.

У НАТО мають намір сприяти створенню центрів у п’яти українських містах, зокрема в Ірпені.

Раніше ми повідомили, що у Рівному на базі обласного шпиталю ветеранів війни нині зводять новий лікувально-реабілітаційний корпус. Зауважується, що станом на сьогодні це основний медичний заклад в Україні, де проводять невідкладну реабілітацію військовослужбовців ЗСУ після важких черепно-мозкових і спінальних травм.

Також нещодавно Міністерство оборони України та всеукраїнський проєкт RECOVERY домовилися про співпрацю, в межах якої запланована реконструкція найбільшого реабілітаційного центру для військовослужбовців в одній з областей України

Зауважимо, що в Україні мають намір створити шість реабілітаційних центрів для військовослужбовців, один – з метою реінтеграції осіб, котрих звільнили з російського полону, решту – для надання допомоги військовослужбовцям та їхнім сім’ям.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.