Україна отримає від Бельгії 1,7 млрд євро податків від заморожених активів РФ
Джерело: прем’єр-міністр Бельгії в X
Прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо оголосив про створення фонду в розмірі 1,7 мільярда євро, який використовуватиме податок із заморожених російських активів.
“Є заморожені активи, доходи від цих активів і податки з них. Самі активи й доходи від них – це компетенція Євросоюзу, ми на це не впливаємо. А податки із доходів, які ми отримуємо, – це наша компетенція. І ми вирішили, що 100% цих надходжень підуть на допомогу Україні”, – сказав Де Кроо.
Президент України Володимир Зеленський подякував за підтримку Бельгії та зазначив, що Україна використає ці кошти у 2024 році.
“Бельгія стала першою країною, яка почала використовувати заморожені російські активи для підтримки захисту від російського терору. Ці кошти підуть на безпекову допомогу Україні та проєкти швидкої відбудови в наших регіонах. Перші 1,7 млрд євро будуть використані вже наступного року”, – написав він.
- Суд наклав арешт на всі корпоративні права в Україні, що належали підсанкційним російським олігархам Михайлу Фрідману, Петру Авену та Андрію Косогову.
- В Україні все ще не конфіскували компанії, які належать 25 російським олігархам, що співпрацюють з військово-промисловим комплексом РФ.
- Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення стягнути у дохід держави активи, що належать сенатору Ради Федерації РФ Сергію Калашнику.
- Активи російського підприємства на майже 5,5 млн доларів перейдуть в дохід України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.
19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів.
Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.
19 листопада Україна використала американські далекобійні ракети ATACMS для удару по території Росії, скориставшись дозволом, щойно наданим адміністрацією президента Джо Байдена на 1000-й день повномасштабної війни.
США не бачать причин коригувати свою позицію щодо ядерної зброї у відповідь на рішення Росії змінити свою ядерну доктрину, заявив представник Ради національної безпеки. Крок Москви не став несподіваним і є продовженням тієї ж безвідповідальної риторики, що її постійно використовує Кремль після вторгнення в Україну.