Україна передала план для програми Ukraine Facility на розгляд Єврокомісії

Фото: Денис Шмигаль/Telegram
Джерело: Денис Шмигаль/Telegram
Сьогодні, 20 березня, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль передав затверджений урядом план для Ukraine Facility президентці Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн для подальшого розгляду.
План передбачає майже 70 напрямків реформ, зокрема, структурні реформи в державному секторі, низку економічних реформ, спрямованих на розвиток бізнес-клімату та підприємництва тощо.
“Очікуємо, що у квітні він буде схвалений комітетом країн-членів ЄС. Після цього новий інструмент фінансування остаточно набере чинності”, – підкреслив Денис Шмигаль.
Глава уряду нагадав, що Ukraine Facility передбачає допомогу обсягом 50 млрд євро на чотири роки. Це як бюджетна підтримка нашої держави, так і фінанси на здійснення реформ та стимулювання капіталовкладень в українську економіку.
За словами Дениса Шмигаля, цей інструмент “буде одним з якорів нашої міцності”.
Крім того, прем’єр-міністр подякував Європейській комісії за внесення на розгляд Європейської ради переговорної рамки щодо майбутнього членства України в ЄС: “Розраховуємо, що держави-члени її оперативно розглянуть та ухвалять”.
Денис Шмигаль наголосив, що Україна та Євросоюз як ніколи єдині в спільних цінностях, прагненнях та сподіваннях.
“Разом вистоїмо, разом переможемо, разом побудуємо краще майбутнє. Україна та Європа йдуть назустріч одна одній, щоб об’єднатися і бути разом назавжди”, – зазначив глава уряду.
- До держбюджету України надійшов перший транш в межах перехідного фінансування обсягом 4,5 млрд євро відповідно до фінансового інструменту Європейського Союзу Ukraine Facility.
- Програма Ukraine Facility, затверджена Європейською радою на суму 50 млрд євро, має отримати остаточне схвалення від Європейського парламенту наприкінці лютого. Перший транш, розміром 4,5 млрд євро, очікується отримати в березні.
- Голова Європейської ради Шарль Мішель в четвер, 1 лютого, повідомив, що усі 27 членів ЄС погодили пакет допомоги Україні на 50 мільярдів євро.
Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан під час телефонної розмови з лідерами Коаліції охочих заявив, що Туреччина готова взяти на себе відповідальність за контроль за можливим припиненням вогню в Україні.
Під час візиту до України Еммануель Макрон, Дональд Туск, Кір Стармер і Фрідріх Мерц спробували традиційні страви української кухні.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія розгляне пропозицію про 30-денне припинення вогню, яку 10 травня висунули Володимир Зеленський та європейські лідери за підсумками зустрічі “коаліції охочих”.
Як повідомляє Axios із посиланням на джерела, які знайомі з деталями телефонної розмови лідерів, Україна заявила про готовність до прямих переговорів з Росією, якщо та погодиться на 30-денне перемирʼя.
Лідер угорської опозиції Петер Мадяр вважає, що після заклику коаліції прем’єр Угорщини Віктор Орбан повинен звернутися до очільника Кремля Владіміра Путіна з вимогою прийняти пропозицію про 30-денне припинення вогню.