Україна перемагає Росію у війні дронів – Newsweek
Джерело: Newsweek
Україна і Росія активно користуються безпілотниками у війні, і Україні вдалося схилити чашу терезів на свою користь у цьому протистоянні.
“Я не думаю, що залишилися які-небудь сумніви в тому, що Україна перемагає у битві з безпілотниками”, – прокоментував британський експерт з безпілотників Стів Райт.
Як зауважили у виданні, війна в Україні спричинила пришвидшення розвитку технологій безпілотних літальних апаратів. І Київ, і Москва з усіх сил намагалися посилити свої сили дронами, і, за словами Райта, битва “дуже сильно загострилася”.
Україна витратила час і гроші на створення власної “армії дронів”, але Росія також використовує безпілотні технології для підсилення своїх збройних сил.
Зазначено, що найвідомішими з російських БПЛА є безпілотники “Shahed” іранського виробництва. При цьому експерти зазначають, що ці дрони відносно схожі на новий безпілотний літальний апарат, помічений на кадрах, записаних під час ударів БПЛА в Москві.
Зокрема, йдеться про новий безпілотник “Бобер”, який можна помітити в декількох роликах про атаки дронами російської столиці. За даними аналітиків, цей БПЛА не був зафіксований де-небудь ще під час війни і, ймовірно, являє собою нову комбінацію раніше існуючих частин і конструкцій.
Київ, як правило, не бере на себе відповідальність за удари по території Росії. Утім, як заявили в українській розвідці, удари безпілотників триватимуть до тих пір, поки Україна не відновить контроль над територією, якою вона володіла в 1991 році.
При цьому аналітики згодні з тим, що удари завдаються з метою певного психологічного тиску: безпілотники завдають шкоди, незважаючи на системи протиповітряної оборони і радіоелектронної боротьби навколо російської столиці.
Однак, на їхню думку, просування вперед з використанням безпілотних літальних апаратів “як і раніше є лише невеликою частиною всієї війни” й істотно не змінить її хід.
Варто нагадати, що вночі 1 серпня – вдруге за декілька днів – російську столицю атакували безпілотники. Є влучання у будівлю “Москва-Сіті”, де розташовані офіси декількох російських міністерств.
Раніше, у ніч на 30 липня, Москву також атакували безпілотники, які поцілили у “Москва-Сіті”.
- Військові аналітики вважають, що удари України по Росії, зокрема по Москві, мають більше значення, ніж просто відповідні жести. Ці атаки відіграють важливу роль у ширшій стратегії Києва, спрямованій на послаблення здатності Москви вести війну.
- Речник Державного департаменту США Метью Міллер заявив, що Штати не закликають до завдання ударів за межами української території та не допомагають їх здійснювати, однак залишають право Україні самостійно вирішувати, як саме протистояти російській агресії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 січня. Від початку цієї доби відбулося 199 бойових зіткнень.
Загальна чисельність пошкоджених пам’яток культурної спадщини в Україні внаслідок нападу РФ станом на кінець грудня 2024 року складає 1255 об’єктів. З них національного значення — 125, місцевого — 1055, щойно виявлених — 75.
За п’ять місяців Курської операції українські військові ліквідували понад 15 тисяч росіян, знищили сотні одиниць техніки та взяли в полон 860 російських військових, які поповнили обмінний фонд.
На Закарпатті Нацполіція затримала псевдоправоохоронця та його спільника за нелегальне переправлення чоловіків призовного віку за кордон. Бажаючих перевозили на транспортному засобі, замаскованому під інкасаторське авто, а кермувальник видавав себе за поліціянта.
Міністерство оборони кодифікувало та вже допустило до використання логістичний наземний роботизований комплекс “D-21” українського виробництва.