Україна перемогла в справі проти Росії: рішення суду щодо Криму
Джерело: Радіо Свобода
У Страсбурзі 25 червня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив остаточне рішення у справі України проти РФ щодо Криму, визнавши численні порушення прав людини Росією на окупованому півострові.
ЄСПЛ встановив, що Росія порушила наступні положення Європейської конвенції з прав людини:
- права на життя;
- заборони нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження;
- права на свободу і недоторканність;
- права на справедливий суд;
- заборона покарання без закону;
- права на повагу до приватного і сімейного життя;
- свободи віросповідання;
- свободи вираження поглядів;
- свободи зібрань;
- заборони дискримінації;
- обмеження використання обмежень прав.
Суд мав належні докази, включаючи звіти міжурядових і неурядових організацій, підкріплені свідченнями та іншими матеріалами. Вони підтверджують, що інциденти були достатньо численними й взаємопов’язаними, щоб визнати їх системними.
“Суд одностайно постановив, що Росія повинна якомога швидше вжити заходів для безпечного повернення відповідних ув’язнених, переведених із Криму до пенітенціарних установ, розташованих на території Російської Федерації”, – йдеться у постанові суду.
Україна подала першу скаргу до ЄСПЛ у цій справі ще 13 березня 2014 року, через три тижні після захоплення Росією півострова. Крім цього, додаткові скарги були подані в серпні 2015 і 2018 років.
Росія також подавала скарги проти України до ЄСПЛ, але ці справи не завершено. У березні 2022 року, невдовзі після повномасштабного вторгнення в Україну, Росію виключили з Ради Європи. 16 вересня вона офіційно припинила бути країною-учасницею Європейської конвенції з прав людини. Російська влада також прийняла закон про ігнорування рішень ЄСПЛ.
- 14-й пакет санкцій Євросоюзу проти Росії націлено на нафтовий “тіньовий флот” Росії. Обмеження охоплять майже 70 осіб.
- Міністерство фінансів США запровадило санкції проти “Московської біржі”, а також десяти російських компаній і банків.
- Росія вживатиме заходів у відповідь, якщо ЄС використовуватиме прибутки від заморожених російських активів для закупівлі зброї для України.
Компанія Apple за один день втратила понад $250 млрд ринкової вартості, що зробило її однією з найбільших жертв нової тарифної політики Дональда Трампа, попри намагання виконавчого директора Тіма Кука потрапити в наближені до президента кола.
Національна поліція ліквідувала організовану групу шахраїв, які не поставили для ЗСУ понад сто дронів вартістю майже 11 мільйонів гривень.
Державне бюро розслідувань роз’яснило алгоритм дій для військовослужбовців, що повертаються з самовільного залишення частини (СЗЧ) або дезертирства. Оновлений алгоритм почав діяти з 1 березня 2025 року.
Команда технологів DOGE Ілона Маска, використовує штучний інтелект для моніторингу комунікацій принаймні одного федерального агентства з метою виявлення нелояльності до президента Дональда Трампа та його політичного курсу.
Українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, які воювали на боці Росії.