Україна підготовлена до зими в середньому на 82% — Мінвідновлення
Джерело: Мінвідновлення
Станом на початок вересня Україна готова до опалювального сезону в середньому на 82%, повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури. У тилових регіонах цей показник вищий, тоді як у прифронтових областях ситуація складніша.
Наприклад, у Запорізькій області готовність становить 79%, а найнижчий показник зафіксовано у Херсонській області — лише 54%.
Для своєчасного початку опалювального сезону та підвищення стійкості енергетичної системи, Мінвідновлення активно забезпечує підприємства когенераційними установками та блочно-модульними котельнями.
За словами директорки Департаменту комунальних послуг Мінвідновлення Наталії Хоцянівської, на сьогодні підприємства теплопостачання мають 169 когенераційних установок, з яких 83 вже введені в експлуатацію. Міжнародні партнери підтвердили постачання ще 291 установки та 101 блочно-модульної котельні, які мають запрацювати до кінця року.
Відомство продовжує працювати над залученням додаткового обладнання, оскільки підприємства галузі потребують ще 423 когенераційні установки та близько 300 блочно-модульних котелень.
Харківська область, яка отримала 2,5 млрд гривень з державного бюджету на швидке забезпечення обладнанням, готується до зими з більшою потужністю, ніж у попередні роки.
- Кабінет міністрів України затвердив Порядок надання одноразової грошової допомоги населенню протягом опалювального сезону 2024/25 року для придбання твердого пічного побутового палива. Відповідно до цього рішення, сума допомоги становитиме 21 тисячу гривень на одне домогосподарство за весь опалювальний сезон.
Не тільки те, що ви їсте, а й коли саме – може мати серйозні наслідки для здоров’я. Останні дослідження вказують: вечеря після 19:00 – це не просто звичка, а потенційний шлях до діабету, ожиріння, поганого сну і навіть підвищеного ризику смерті.
Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.
Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.
Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.