Україна поглиблює співпрацю з німецьким бізнесом задля збільшення інвестицій у відбудову

Джерело: Мінінфраструктури

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України поглиблює співпрацю з німецьким бізнесом для збільшення інвестицій у відбудову.

Понад 40 представників німецького бізнесу долучилися до круглого столу з командою міністерства на чолі з віцепрем’єр-міністром з відновлення України Олександром Кубраковим та головою правління Німецько-Української промислово-торговельної палати AHK Ukraine Райнером Перау.

У фокусі розмови – участь німецького бізнесу у проєктах відновлення та модернізації України, забезпечення прозорості та підзвітності та використання цифрових інструментів.

 “У питаннях залучення німецького бізнесу тісно співпрацюємо з урядом Німеччини, зокрема запущена програма страхових гарантій для безпечності інвестицій. Водночас ми працюємо над розвитком державно-приватного партнерства для підтримки економіки та втілення проєктів відбудови. У фокусі – збільшення бізнес-активності на регіональному рівні. Для забезпечення відкритого процесу ми використовуємо цифрові інструменти, такі як DREAM – Державна цифрова екосистема управління відновленням”, – зазначив Олександр Кубраков.

Також він додав, що днями було запущено новий етап співпраці у межах Business Advisory Group – це майданчик для постійного діалогу із приватними інвесторами та місцевою владою, щоб забезпечити кращі умови для ведення бізнесу та стійкий розвиток територій. Він обʼєднує вже понад 300 бізнесів для системної роботи в Україні.

Також Мінінфраструктури наразі працює з німецькою стороною над підготовкою до Ukraine Recovery Conference 2024 (URC2024). Спільно зі Світовим банком, Європейською комісією, ООН та іншими міжнародними партнерами вже визначено постраждалі регіони, які стануть ключовими в контексті підготовки презентацій проєктів відновлення в межах конференції.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.

У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.

Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що президент США Дональд Трамп втрачає терпіння через безрезультатність діалогу з російським диктатором Володимиром Путіним щодо війни в Україні.

Сьогодні, 27 липня, в Україні святкують День медичного працівника.