Україна попередила союзників про серйозну нестачу боєприпасів – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

За інформацією ЗМІ міністр оборони України Рустем Умєров написав листа своїм колегам з країн ЄС, у якому повідомив про критичну нестачу артилерійських снарядів. За його словами, Росія щоденно застосовує утричі більше боєприпасів для обстрілів передових позицій ЗСУ.

У листі Умєрова мовиться про те, що за день українські військові на всій лінії фронту можуть випустити не більше 2000 снарядів, що набагато менше від тієї кількості, які за день випускає Росія.

Дефіцит зброї в Україні зростає з кожним днем, додав Умеров, закликаючи своїх союзників по ЄС зробити більше, щоб виконати свою обіцянку поставити мільйон артилерійських снарядів. За його словами, Україні потрібно принаймні відповідати вогневій потужності, яку розгорнув її ворог.

“Зазвичай перемагає та сторона, у якої найбільше боєприпасів для бою”, — написав Умеров.

За даними міністра оборони, Україні потрібно щонайменше 200 тисяч 155-мм снарядів на місяць.

  • У листі, підписаному лідерами Німеччини, Нідерландів, Естонії, Чехії та Данії, йдеться про те, що  ЄС “не досягнув” своїх цілей щодо постачання Україні артилерійських боєприпасів, тож і європейці повинні подвоїти зусилля.

Нові дослідження свідчать, що кільця Сатурна можуть бути значно старшими, ніж це вважалося раніше, — можливо, такими ж давніми, як і сама планета.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

23 грудня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, на якому розглянули кілька ключових питань, пов’язаних із безпекою та міжнародною політикою України.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Автомобільні компанії Honda і Nissan підписали меморандум про взаєморозуміння, який передбачає створення спільної холдингової компанії до серпня 2026 року. Honda як старший партнер матиме більше впливу, включаючи право призначати більшість директорів і обирати президента.