Україна посилює тиск на Китай, щоб він допоміг завершити війну – CNN
Джерело: CNN
Президент України Володимир Зеленський чітко дав зрозуміти, що хоче, аби до його формули миру приєднався Китай. Однак мирні плани КНР зараз зосереджені на ситуації у Секторі Гази.
Посилення тиску на Пекін – найпотужнішого політичного союзника Москви – стало ключовою темою для розмови Зеленського та інших офіційних осіб цього тижня під час зустрічі світової еліти у швейцарському Давосі.
Там Зеленський сказав журналістам, що “дуже б хотів, щоб Китай був залучений” до мирного плану України.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба також заявив, що Київ хоче більше контактів з Пекіном на всіх рівнях.
В Офісі президенті планували, що у Давосі Зеленський зустрінеться з головним дипломатом Китаю, однак прем’єр-міністр КНП Лі Цян, схоже, покинув Всесвітній економічний форум на початку цього тижня, не зустрівшись із Зеленським.
Він також не торкався питання російсько-української війни безпосередньо в приблизно 25-хвилинній промові , яка була зосереджена на тому, щоб заспокоїти свою аудиторію щодо економіки Китаю.
Попри те, що минулого року офіційні особи Китаю нарощували зусилля , щоб представити країну як потенційного мирного посередника у війні, аналітики кажуть, що навряд чи Пекін бачить зараз час використовувати свої глибокі та зростаючі зв’язки з Росією, щоб посилити поштовх до її припинення – особливо на умовах України.
“Китай вважає, що він уже відіграє важливу роль у просуванні до миру. Просто китайська версія миру – це не те, що хоче бачити Зеленський”, – сказала Юн Сунь, директорка китайської програми мозкового центру Stimson Center у Вашингтоні.
Минулого року, після того, як китайський лідер Сі Цзіньпін вперше поговорив із Зеленським приблизно через 14 місяців після початку повномасштабної війни, Пекін направив свого представника і до Києва, і до Москви.
Китай також опублікував власну пропозицію щодо миру, яка, на відміну від вимог України, закликає до припинення вогню без попереднього виведення російських військ, які незаконно окупували територію України.
Зараз останні події в Давосі вказують на вичікувальний підхід Китаю, коли справа доходить до будь-яких подальших спроб завершити війну, кажуть аналітики, оскільки бойові дії залишаються в глухому куті, і жодна сторона не подає ознак відступу.
З іншого боку світ спостерігає за конфліктом на Близькому Сході.
“Раніше Китай, можливо, хотів бути посередником, тому що не хотів, щоб Росія програла надто сильно. Але зараз на цьому фронті менше занепокоєння… Китай має більше стимулів спостерігати за тим, як розвиватиметься розвиток бойових дій, що стане основою для будь-яких (мирних) переговорів. Тепер, коли США відволікаються на Газу, а ресурси, доступні Україні, більш обмежені, ситуація змінилася на користь Росії. У Китаю ще менше причин просувати справедливий мир, як це відстоюють Захід і Україна”, – сказала Сунь.
- Федеральний радник Швейцарії Ігнаціо Кассіс під час зустрічі у Давосі заявив, що необхідно зробити “усе можливе”, аби припинити російсько-українську війну. Він наголосив на необхідності залучення Китаю до співпраці у цьому питанні.
- Китай активно наживається на російському вторгненні в Україну, продаючи до РФ майже все, що потрібно в сучасній економіці, адже Росія більше не в змозі імпортувати це із Заходу.
Офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова назвала “абракадаброю” заяву генсека НАТО Марка Рютте про несерйозність російської делегації на переговорах у Стамбулі та його критику на адресу очільника делегації Володимира Мединського.
15 липня в Україні відзначають День Української Державності. Це свято збігається з Днем Хрещення Руси-України та днем вшанування Київського князя Володимира Великого.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв назвав заяву Дональда Трампа про 50-денний термін для укладання мирної угоди з Україною “декоративним ультиматумом”, який, за його словами, у Москві навіть не помітили.
Розпочалися зйомки нового серіалу від HBO про Гаррі Поттера. Зйомки проходять на студії Warner Bros у британському Лівсдені.
Конгресвумен від штату Джорджія республіканка Марджорі Тейлор Грін розкритикувала план президента США Дональда Трампа щодо пришвидшення постачання озброєння Україні, мовляв, це – порушення передвиборчої обіцянки припинити участь США в іноземних конфліктах.