Україна прагне до розбудови власної збройової промисловості – The Financial Times
Джерело: The Financial Times
Дефіцит снарядів наразі відчувається не лише в Україні, а й в інших країнах, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Піхота виграє битви, матеріально-технічне забезпечення виграє війни, — сказав генерал Джон Першинг, командувач збройними силами США під час Першої світової війни.
Понад століття потому його висловлювання лежить в основі стратегії в іншій важкій війні, коли Україна намагається створити власну промисловість боєприпасів, щоб зменшити залежність від західних союзників у боротьбі проти російської агресії.
У нас величезний дефіцит боєприпасів не лише в Україні, а й у всьому світі. Ми розуміємо, що потрібно виробляти їх тут, в Україні, бо всюди у світі вони закінчилися, вони вичерпані. Усі склади порожні, — заявив український прем’єр.
Виробництво снарядів для артилерії та систем ППО потребуватиме великих зусиль, особливо в умовах світового дефіциту ключових компонентів та сировини. Проте, швидко збільшити виробництво снарядів не вдасться, зокрема через глобальний дефіцит пороху.
Через 20 місяців після повномасштабного вторгнення Росії українські посадовці розуміють, наскільки важливо розвивати власну промисловість і швидко впроваджувати інновації.
Нещодавнім успіхом стало перетворення надлишкових американських ракет класу “повітря-повітря” AIM-9 Sidewinder на ракети “земля-повітря” — сфера критичної необхідності, оскільки Росія продовжує атакувати міста далеко від лінії фронту.
Ці [AIM-9] ракети були виведені з ладу, — розповів український високопосадовець. — Ми їх виправили. Ми знайшли спосіб запустити їх із землі. Це такий собі саморобний ППО.
Ці перепрофільовані снаряди допоможуть “пережити зиму”, оскільки очікується, що Росія бомбардуватиме енергетичну інфраструктуру України, додавши, що це, однак, не довгострокове рішення.
Це була одна з низки подібних ініціатив, де українці перетворювали застарілі матеріали на основну зброю, зазначив посадовець.
У нас є узгоджене рішення, коли ми беремо щось застаріле та робимо це чимось іншим.
Пріоритетом зараз є підписання угод з європейськими та американськими оборонними компаніями. Зокрема цього літа український державний концерн “Укроборонпром” уклав угоду з німецьким виробником зброї Rheinmetall про ремонт пошкоджених танків Leopard та іншої бронетехніки спільно з виробництвом нових машин.
Це одна з близько 20 угод, підписаних з різними компаніями та партнерами про спільну кооперацію та виробництво, — повідомив Шмигаль, не надавши додаткових подробиць.
- Німецький концерн Rheinmetall та “Українська оборонна промисловість” утворили спільне підприємство, яке буде обслуговувати та ремонтувати техніку, поставлену Силам оборони від наших союзників.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall отримав чергове замовлення на артилерійські боєприпаси, призначені для України згідно з рамковою угодою з німецькими військовими, повідомила компанія у вівторок, 10 жовтня.
- Міністерство оборони України прийняло на озброєння для ЗСУ чергові зразки бронетехніки – танки Leopard 2А6, Leopard 2А5 та Leopard 1А5.
- F-16 не є чарівною паличкою для Україні, але їхнє озброєння відіграє свою роль.
У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують спонукати українських дітей робити доноси.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 248 бойових зіткнень.
24 грудня керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив, що інформація про зниження мобілізаційного віку, існування якихось законопроектів, є брехнею.
Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що внаслідок затоплення російських танкерів у Чорному морі в місцях зимівлі дельфінів ссавці почали викидатися на чорноморське узбережжя.
Повітряно-космічні сили РФ отримали чергові партії бомбардувальників Су-34 і винищувачів Су-57. Ці постачання, найімовірніше, стали останніми у 2024 році.