Україна представила 12 стартапів на виставці CES 2024 у США

Джерело: Мінцифри

9-12 січня Україна представила дванадцять стартапів на Виставці споживчої електроніки CES 2024 у Лас-Вегасі, США.

Україна презентувала стартапи, які розробляють техно новинки у сферах MedTech, AgroTech, управління людськими ресурсами, робототехніки, IoT, а також логістики.

Цьогоріч виставку відвідало понад 135 тисяч осіб, понад 5 тисяч світових медіа та більш ніж 400 стартапів з Eureka Park.

Україну на CES 2024 представляли:

  • CheckEye – AI/ML рішення для масового скринінгу хронічних захворювань та їх ускладнень.
  • Deus Robotics – автоматизує склади за допомогою розумних роботів, підвищуючи ефективність та вирішуючи проблему нестачі робочої сили.
  • FarmFleet – спеціалізований онлайн-сервіс, розроблений з метою оптимізації бізнес-процесів всередині швидко зростаючого ринку послуг дронів-обприскувачів та загалом сервісного бізнесу в сільському господарстві.
  • FarmHub – програмний комплекс та спеціальний девайс, метою якого є збільшення надоїв шляхом своєчасного виявлення охоти та станів здоровʼя тварин.
  • InVisionaryBox – інтерактивне рішення для підвищення уваги покупця до бренду за допомогою гейміфікованих сценаріїв з доповненою реальністю.
  • Jetbeep – рішення для автономних поштоматів. Компанія є постачальником технології, а також оператором власної мережі поштоматів.
  • Meredot – бездротові зарядні станції для мікромобільного транспорту, малої електромобільної техніки.
  • MyBro – Е-байк для комерційної доставки.
  • ShinyClub – настільний гаджет поєднаний з сервісом зі штучним інтелектом для поліпшення продуктивності віддалених команд.
  • VersiBionics – біонічний роботизований протез кінцівки руки до передпліччя, для цивільних та військових що втратили кінцівку.
  • Optysun – революційна портативна система очищення води, яка сприяє екологічності, зменшує відходи пластику та гарантує доступність безпечної питної води.
  • Melt Water Club – технічне рішення для отримання питної води преміум-класу завдяки інноваційній технології Freezing Process.

У другий день CES українська делегація зустрілася з представниками технологічної спільноти України в США, делегацією Євросоюзу, а також інвестиційними фондами та компаніями із США, ЄС і Японії.

Основними завданнями цього заходу були представлення української технологічної екосистеми, огляд поточної ситуації в Україні, обмін планами та досягненнями, укладання нових партнерств з інвесторами та фахівцями в галузі технологій США та створення бізнес можливостей для українських стартапів.

Також під час виставки CES 2024 Український фонд стартапів та Українська асоціація венчурного та приватного капіталу (UVCA) спільно з Генеральним консулом України в Сан-Франциско Дмитром Кушнеруком узяли участь у дискусії Європейської інноваційної ради. Обговорювали перспективи європейських інноваторів на CES у 2025–2026 роках та можливість посилення європейських інновацій за допомогою українських стартапів.

Яких результатів досягли?

CheckEye отримали попередню угоду про спільне тестування з LG Nova. Інноваційний відділ LG виявив потенційний інтерес до технології і обговорить майбутні тести після виставки. Крім того, є кілька потенційних пілотів у партнерстві.

Deus Robotics після презентації стартапу на японському павільйоні отримали кілька потенційних клієнтів, які запросили детальний аналіз рішення і висловили зацікавленість в можливих інвестиціях.

Валерій Яковенко, засновник FarmFleet, став зіркою в мережі Tech Podcasts Network, основному медіаресурсі Consumer Technology Association, виробників CES. Запис очікується найближчим часом.

FarmHub зв’язався із корейською компанією, що постачає розумні пристрої на ферми. Їх цікавлять пристрої та CRM. Укладено угоду про майбутню співпрацю. Поміж інших особистих перемог стартапу на CES, засновники знайшли контакти великих фермерів, які б були зацікавлені в рішенні FarmHub (США, Ізраїль, Туреччина, Зімбабве, Китай). Стартап також знайшов виробників довгострокових батарей, які можуть продовжити термін служби пристроїв стартапу, потенційний канал розподілу в США, контакти в патентуванні, логістиці, праві, контакти потенційних інвесторів та назви важливих сільськогосподарських подій, які інноваторам потрібно відвідати в майбутньому.

Протягом дня, 28 вересня, армія РФ здійснила 62 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 130 вибухів. 

Букви підготували підбірку різноманітних фільмів, які вийдуть на екрани вже в жовтні.

Речник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії (EDA) Ніколя Бідо заявив, що Швейцарія підтримує ініціативу Китаю та Бразилії щодо завершення війни в Україні, попри те, що Зеленський відкинув цей план.

Міністерство юстиції США відкрило кримінальні звинувачення проти трьох іранських оперативників, підозрюваних у зламі президентської кампанії Дональда Трампа та поширенні викраденої інформації в ЗМІ.

Служба безпеки ФСБ РФ заявила, що веде розслідування ще проти трьох іноземних журналістів за репортажі на території Курської області, яку зараз контролюють українські війська.