Україна прискорить темпи контрнаступу на півдні – Reuters

Джерело: Reuters

ЗМІ, посилаючись на українських військових повідомляють, що невдовзі темпи контрнаступу України на півдні прискоряться.

Українські сили вважають, що вони прорвали найскладнішу лінію російської оборони на півдні і тепер зможуть просуватися швидше.

У червні Україна почала контрнаступ, але добре підготовлені лінії оборони Росії, посилені мінними полями, сповільнили їхнє просування на південь до Азовського моря.

Цього тижня українські військові підняли державний прапор у селищі Роботине в Запорізькій області, що приблизно у 10 км від прифронтового міста Оріхів.

“Ми не зупиняємось на цьому. Далі у нас місто Бердянськ, а далі. Я відразу дав зрозуміти своїм бійцям: наша мета — не Роботине, наша мета — Азовське море”, — сказав командир, який привів частину військ у Роботине і використовує бойовий псевдонім “Комбат”.

Роботине знаходиться приблизно в 100 км від Бердянська, порту на березі Азовського моря, і в 85 км від стратегічного міста Мелітополя. Обидва окуповані російськими військами після повномасштабного вторгнення РФ в лютому минулого року.

“Ми пройшли основні дороги, які були заміновані. Ми підходимо до тих рубежів, де ми можемо йти (вперед). Я впевнений, що звідси ми підемо швидше”, – сказав Комбат.

Він сказав, що два будинки все ще знаходяться під контролем Росії в Роботині.

“Ми воюємо за них, і тоді ми матимемо повний контроль”, – додав він.

Комбат сказав, що українські війська зараз увійшли на території, де були лише групи “російського матеріально-технічного забезпечення”, і де він чітко дав зрозуміти, що не очікує, що оборону Росії буде так важко прорвати.

“Ми рухаємося далі, щоб звільнити всі наші території”, – сказав він.

  • Українські військові продовжують наступальні дії поблизу Роботиного у Запорізькій області, що викликає занепокоєння у російських воєнкорів.

Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.

Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.

3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.

​Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.