Україна приєдналася до спільної декларації щодо Венесуели

Джерело: пресслужба Мінекономіки

Україна спільно з 20 країнами приєдналися до спільної декларації щодо Венесуели. Підписання відбулося на полях інавгурації президента Домініканської Республіки Луіса Абінадера.

Це перший візит української делегації у Домініканську Республіку за минулі 22 роки. Під час зустрічі Україну представляла міністерка економіки Юлія Свириденко.

Підписання декларації відбулося у Санто-Домінго-де-Гусман. Країни-підписанти висловлюють заклик до стриманості у своїх публічних діях всі політичних акторів у Венесуелі.

Серед країн, котрі підписали декларацію: ⁠Аргентинська Республіка, Канада, ⁠Республіка Чилі, Чеська Республіка, ⁠Республіка Коста-Рика, Республіка Еквадор, Королівство Іспанія, Сполучені Штати Америки, Республіка Гватемала, ⁠Кооперативна Республіка Гаяна, Італійська Республіка, Королівство Нідерланди, ⁠Республіка Панама, ⁠Республіка Парагвай, ⁠Республіка Перу, ⁠Португальська Республіка, Домініканська Республіка, Республіка Суринам, ⁠Східна Республіка Уругвай, Європейський Союз.

Повага до гідності людини є основними принципами, на яких будується мирне співіснування в наших суспільствах. Ми закликаємо до дотримання демократичних принципів, а також прав людини та основних свобод усіх венесуельців, зокрема свободи мирних зібрань та свободи вираження поглядів. Захист демократичних принципів у Венесуелі важливий нам так само, як країнам Латинської Америки не байдужа доля України і цінностей які ми захищаємо від російської агресії, – зауважила Свириденко.

Підписанти також закликали до звільнення свавільно затриманих венесуельців під час мирних протестів.

Також просять негайного повернення Управління Верховного комісара ООН з прав людини до Венесуели.

Окремо підписанти закликали опублікувати оригінальні протоколи виборів та провести неупереджену і незалежну перевірку цих результатів, бажано міжнародною організацією, щоб забезпечити повагу до волі венесуельського народу, вираженої на виборах.

Додамо, офіційні підсумки президентських виборів у Венесуелі не можуть бути визнані достовірними, заявив Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

Брюссель не визнає легітимність Мадуро вже другий його термін – попередні вибори в країні відбулися за схожим сценарієм, після чого режим Мадуро став переслідувати опозицію.

Напередодні сім країн ЄС – Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Польща, Нідерланди та Португалія – ​​закликали владу Венесуели довести перемогу Мадуро, опублікувавши листи з виборчих дільниць. Раніше США визнали Гонсалеса обраним президентом Венесуели.

Нині у Венесуелі тривають антиурядові мітинги, заарештовано щонайменше дві тисячі осіб.

  • Згідно з результатами, оприлюдненими виборчою радою, президент Ніколас Мадуро здобув перемогу на президентських виборах у Венесуелі.
  • США та Венесуела провели обмін ув’язненими, у результаті якого до Сполучених Штатів вдалося повернути десятьох американців, а до Каракаса прибув давній соратник президента Ніколаса Мадуро.
  • Президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив “заклятим ворогом” американського бізнесмена Ілона Маска, який напередодні назвав його “диктатором”.

За даними синоптиків, у понеділок, 13 січня, в низці областей України очікується невеликий сніг, подекуди – ожеледиця.

Україна відправила десятки тонн олії та борошна до Мозамбіку, Джибуті, Танзанії та Сирії в межах глобальної продовольчої ініціативи.

ФСБ Росії включила до реєстру терористичних організацій видання Komi Daily, яке позиціює себе як “незалежне регіональне медіа про Республіку Комі”. Видання визнане структурним підрозділом “Форуму вільних держав постРосії”.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус спростував інформацію ЗМІ про те, що федеральний канцлер Олаф Шольц нібито блокує додатковий пакет військової допомоги Україні на 3 млрд євро.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, відомий своїми різкими висловлюваннями, вкотре жорстко розкритикував президента Росії Володимира Путіна.