Україна призупинила скарги на Польщу, Угорщину та Словаччину в СОТ

Джерело: Interfax-Україна

5 жовтня торговий представник України Тарас Качка повідомив, що Україна “поставила на паузу” розгляд скарги на Польщу, Угорщину та Словаччину до Світової організації торгівлі.

Качка зауважив, що питання ввезення української сільськогосподарської продукції може бути розв’язано в найближчі тижні та місяці. Він анонсував “багато новин про те, як змінюється режим ліцензування” тощо.

Це буде дуже активна робота. Тому, поки ми шукаємо практичне рішення, наші спори в СОТ на сьогодні на паузі”, – пояснив торговий представник України журналістам у Брюсселі.

Особливо він наголосив, що нині Україна проводить консультації, про спір не мовиться.

Ми на стадії консультацій, направили (до СОТ) цю справу, і для консультацій є 60 днів, – пояснив він.

Додав, що для української сторони важливо знайти “конструктивне рішення в межах ЄС”.

Нині Київ уже врегулював митне оформлення товарів, які йдуть транзитом через п’ять сусідніх країн. Качка пояснив, що жодна країна цей транзит не забороняє, і констатував, що це велике “спільне досягнення”. Водночас залишився єдиний чутливий пункт — це питання того, коли можуть бути відкриті ринки сусідніх країн для українських товарів.

Коментуючи ситуацію з Польщею, представник України висловив сподівання, що сторони повернуться до обговорення питання після виборів.

Зауважимо, 20 вересня заступник міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка заявив, що Україна хоче уникнути судової тяганини в рамках СОТ і досягти порозуміння з країнами-сусідами шляхом переговорів.

Згодом міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що Варшава готова до пошуку компромісу у питанні імпорту української агропродукції.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.