Україна спростувала уявлення про необхідність домінування в повітрі – Business Insider

Джерело: Business Insider

На думку журналістів, США слід переглянути стратегію ведення війни, врахувавши події на російсько-українському фронті.

За їхніми словами, Україна довела, що навіть велика перевага в повітрі, якою володіла Москва напередодні повномасштабного вторгнення, може бути нівельована за рахунок якісної системи ППО. Тож у випадку прямої війни США з Росією чи Китаєм, Вашингтону не варто розраховувати на домінування в повітрі, як це відбувалося в попередніх війнах.

“Сторона, яка має перевагу в повітрі, не обов’язково має робити це постійно. Потрібно синхронізувати цю можливість відповідно до конкретної мети, маючи перевагу в повітрі на окремих ділянках протягом певного часу. Але важливо об’єднати це домінування із загальною схемою маневру, інакше це буде просто перевага в повітрі для розваги”, – пояснив віцеочільник штабу ВПС США Девід Олвін.

Як зауважили у виданні, ці слова Олвін сказав на тлі повітряних операцій США на Близькому Сході.

“Пентагон зміг провести ці ударні операції без перерв і втручань. Це може змінитися у випадку потенційної війни між США та іншою великою державою, такою як Китай. Якщо в західній частині Тихого океану спалахне конфлікт, про що попереджають експерти та офіційні особи, домінування в повітрі може не бути довгостроковою можливістю для жодної зі сторін”, – йдеться в матеріалі.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.