Україна стала «бойовою лабораторією» для західних партнерів – Воллес
Джерело: Sky News
Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес вважає, що Україна стала “бойовою лабораторією” як для української армії, так і для її західних союзників.
За словами очільника відомства, українцям та їхнім західним союзникам доводиться постійно експериментувати з новою зброєю та технологіями у боротьбі з російською окупаційною армією.
Як наголосив Воллес, “жага виживання” змусила українців відмовитися від норм і правил мирного часу, що дозволило випробувати нову зброю і модифікації, запропоновані союзниками. Водночас, як вважає глава Міноборони, це вигідно і самим союзникам України.
“Їм довелося ризикувати і експериментувати з речами, про які вони не були впевнені, працюють вони чи ні, і вони стали бойовою лабораторією для своїх власних сил. Це вказало нам шлях. Я шкодую про обставини, за яких це мало статися, однак це дало зрозуміти, як потрібно діяти в 21 столітті на новому полі битви”, – пояснив Воллес.
Говорячи про таку експериментальну зброю, яка була в терміновому порядку розроблена і передана на фронт російсько-української війни, видання наводить до прикладу ракетну пускову установку Wolfram.
Як зазначається, на початку російського повномасштабного вторгнення в Україну у британських зброярів виникло питання, чи вдасться адаптувати протитанкову ракету Brimstone під українські реалії. Ці ракети призначені для запуску з британських літаків і безпілотників, про передачу Україні яких навіть не було мови. Тому для цих ракет було вирішено розробити пускову установку на основі звичайного автомобіля в кузові пікап, яких можна багато помітити на фронті в Україні.
“За одні вихідні за допомогою автомобіля Toyota, переносного електрогенератора, позиченого ноутбука і декількох хитрих комп’ютерних кодів вони розробили концепцію. Протягом декількох тижнів ракета опинилася на полі бою в Україні”, – підкреслили співрозмовники видання.
- 18 липня міністр оборони Великої Британії Бен Воллес зробив низку цікавих зауважень стосовно війни в Україні. Виступаючи на конференції Інституту глобальних змін Тоні Блера в Лондоні, він зокрема наголосив, що НАТО є ефективним стримуючим фактором для президента РФ Володимира Путіна, і що “Росія є набагато крихкішою”, ніж Москва визнає.
- Українські військові, що тренуються на американських бойових танках Abrams на полігоні Графенвер (Німеччина), за кілька тижнів будуть готові до бою.
- До Російської Федерації продовжують надходити західні компоненти, які використовуються в крилатих ракетах Х-101, двох модифікаціях балістичних “Іскандерів”, а також гіперзвуковому “Кинджалі”.
Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.
У Центрі протидії дезінформації заявили, що інформація про те, що російські війська нібито взяли під контроль Басівку на Сумщині – фейк.
6 квітня президент Володимир Зеленський поінформував, що за минулий тиждень російські війська застосували проти українських міст та сіл понад 1460 керованих авіаційних бомб, майже 670 ударних дронів і більш ніж 30 ракет різних типів, з них понад два десятки – цієї ночі.
У Міноборони Росії поскаржилися на нову атаку безпілотників у трьох прикордонних з Україною регіонах. За даними російського відомства, протягом ночі 6 квітня підрозділи ППО РФ нібито збили 11 українських дронів.
Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що “шокований” через напад російських військ на українське місто Кривий Ріг, унаслідок якого загинуло 18 осіб, серед них — дев’ятеро дітей.