Україна стала «бойовою лабораторією» для західних партнерів – Воллес

Джерело: Sky News

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес вважає, що Україна стала “бойовою лабораторією” як для української армії, так і для її західних союзників.

За словами очільника відомства, українцям та їхнім західним союзникам доводиться постійно експериментувати з новою зброєю та технологіями у боротьбі з російською окупаційною армією.

Як наголосив Воллес, “жага виживання” змусила українців відмовитися від норм і правил мирного часу, що дозволило випробувати нову зброю і модифікації, запропоновані союзниками. Водночас, як вважає глава Міноборони, це вигідно і самим союзникам України.

“Їм довелося ризикувати і експериментувати з речами, про які вони не були впевнені, працюють вони чи ні, і вони стали бойовою лабораторією для своїх власних сил. Це вказало нам шлях. Я шкодую про обставини, за яких це мало статися, однак це дало зрозуміти, як потрібно діяти в 21 столітті на новому полі битви”, – пояснив Воллес.

Говорячи про таку експериментальну зброю, яка була в терміновому порядку розроблена і передана на фронт російсько-української війни, видання наводить до прикладу ракетну пускову установку Wolfram.

Як зазначається, на початку російського повномасштабного вторгнення в Україну у британських зброярів виникло питання, чи вдасться адаптувати протитанкову ракету Brimstone під українські реалії. Ці ракети призначені для запуску з британських літаків і безпілотників, про передачу Україні яких навіть не було мови. Тому для цих ракет було вирішено розробити пускову установку на основі звичайного автомобіля в кузові пікап, яких можна багато помітити на фронті в Україні.

“За одні вихідні за допомогою автомобіля Toyota, переносного електрогенератора, позиченого ноутбука і декількох хитрих комп’ютерних кодів вони розробили концепцію. Протягом декількох тижнів ракета опинилася на полі бою в Україні”, – підкреслили співрозмовники видання.

Генсек НАТО Марк Рютте закликав США продовжувати постачати озброєння Україні, своєю чергою, Європа готова оплатити витрати.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що європейці нині несуть велику відповідальність за безпеку Європи, ніж будь-коли раніше, незалежно від рішень нової адміністрації США.

23 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію в якій відкидає історичні претензії російського режиму підірвати історію та національну ідентичність України як марні спроби виправдати її триваючу незаконну війну.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 23 січня. З початку доби відбулося 82 бойові зіткнення.

Російські окупанти атакували Куп’янський район, застосувавши FPV-дрон. Внаслідок удару загинула жінка.