Україна та Бельгія підписали угоду про гарантії безпеки

Джерело: пресслужба ОП

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо у вівторок, 28 травня, підписали двосторонню угоду про співробітництво у сфері безпеки.

В рамках угоди цього року Бельгія виділить Україні щонайменше 977 млн євро військової допомоги та надаватиме підтримку протягом десяти років. Зокрема, Бельгія гарантує своєчасну безпекову допомогу Україні, військову техніку та озброєння і сприяння у проведенні військових тренувань.

Згідно з документом, Україні нададуть 30 винищувачів F-16 до 2028 року, а перші літаки передадуть вже цього року.

В угоді також зазначено про двосторонню співпрацю в оборонній промисловості, підтримку формули миру, майбутнього членства України в ЄС і НАТО, посилення санкцій, відшкодування Росією збитків та ін. 

Бельгія – 11-та країна, яка уклала з Україною двосторонню безпекову угоду на виконання положень Спільної декларації G7, ухваленої у Вільнюсі 12 липня торік. Загалом до декларації вже приєдналися 32 держави. До цього Україна підписала двосторонні угоди з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією та Іспанією.

  • Данія оголосила про укладення двосторонньої безпекової угоди з Україною, яка передбачає підтримку протягом наступних 10 років, заявило Міністерство закордонних справ Данії.
  • 3 квітня Фінляндія стала восьмою країною НАТО, котра підписала десятирічну угоду про співпрацю з Україною в галузі безпеки, зобов’язавшись продовжувати свою довгострокову підтримку в умовах 25-місячної повномасштабної війни з Росією.
  • 11 квітня Україна та Латвія підписали двосторонню безпекову угоду.
  • 27 травня у Мадриді президент Володимир Зеленський разом із прем’єр-міністром Педро Санчесом підписали двосторонню Угоду про співробітництво у сфері безпеки.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.