Україна та Бельгія підписали угоду про гарантії безпеки

Джерело: пресслужба ОП
Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо у вівторок, 28 травня, підписали двосторонню угоду про співробітництво у сфері безпеки.
В рамках угоди цього року Бельгія виділить Україні щонайменше 977 млн євро військової допомоги та надаватиме підтримку протягом десяти років. Зокрема, Бельгія гарантує своєчасну безпекову допомогу Україні, військову техніку та озброєння і сприяння у проведенні військових тренувань.
Згідно з документом, Україні нададуть 30 винищувачів F-16 до 2028 року, а перші літаки передадуть вже цього року.
В угоді також зазначено про двосторонню співпрацю в оборонній промисловості, підтримку формули миру, майбутнього членства України в ЄС і НАТО, посилення санкцій, відшкодування Росією збитків та ін.
Бельгія – 11-та країна, яка уклала з Україною двосторонню безпекову угоду на виконання положень Спільної декларації G7, ухваленої у Вільнюсі 12 липня торік. Загалом до декларації вже приєдналися 32 держави. До цього Україна підписала двосторонні угоди з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією та Іспанією.
- Данія оголосила про укладення двосторонньої безпекової угоди з Україною, яка передбачає підтримку протягом наступних 10 років, заявило Міністерство закордонних справ Данії.
- 3 квітня Фінляндія стала восьмою країною НАТО, котра підписала десятирічну угоду про співпрацю з Україною в галузі безпеки, зобов’язавшись продовжувати свою довгострокову підтримку в умовах 25-місячної повномасштабної війни з Росією.
- 11 квітня Україна та Латвія підписали двосторонню безпекову угоду.
- 27 травня у Мадриді президент Володимир Зеленський разом із прем’єр-міністром Педро Санчесом підписали двосторонню Угоду про співробітництво у сфері безпеки.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.