Україна та Іспанія підписали угоду про гарантії безпеки

Джерело: Володимир Зеленський/X

27 травня у Мадриді президент Володимир Зеленський разом із прем’єр-міністром Педро Санчесом підписали двосторонню Угоду про співробітництво у сфері безпеки.

Іспанія стала десятою країною, котра підписала з Україною угоду про гарантії безпеки.

Зеленський зауважив, що цього року Іспанія надасть Україні мільярд євро військової допомоги. Додатково країна виділить 5 млрд євро на період 2024–2027 років через Фонд допомоги Україні в межах Європейського фонду світу.

Гуманітарна допомога, економічне відновлення та відбудова, підтримка українських реформ на шляху до членства в ЄС і НАТО та нашої Формули миру, посилення санкцій проти Росії – всі ці сфери співпраці викладено в нашій угоді, – зазначив президент.

Сторони обговорили подальше посилення української ППО й те, як Іспанія може цьому допомогти.

Зеленський поінформував про ситуацію на фронті, про російські намагання розширити війну. Він наголосив, що цими тижнями оборонці захищаються від чергової російської наступальної операції, і саме тому зараз Україна особливо потребує активізації спільної роботи з партнерами заради більшої безпеки і відчутного примусу Росії до миру – всіма засобами.

Глава держави висловив вдячність Іспанії за відчутну та дійсно рятівну підтримку України в цей час війни.

Разом з іншими країнами Європейського Союзу Іспанія зобов’язалася підтримати Україну фінансовою та військовою допомогою після повномасштабного вторгнення Росії.

7 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна спільно з Іспанією завершили переговори щодо тексту угоди про гарантії безпеки.

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес у телефонній розмові з Зеленським підтвердив свою участь у Глобальному саміті миру. Глава держави висловив вдячність за активну підтримку Формули миру та її адвокацію серед країн Латинської Америки й Африки.

Зауважується, що сторони також відзначили завершення переговорів щодо тексту двосторонньої безпекової угоди в межах Вільнюської декларації країн G7. Окремо президент подякував за всю оборонну підтримку, зокрема в питаннях підсилення ППО. Під час розмови сторони також обговорили її продовження.

Нагадаємо, 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті збереження вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.

Лідери G7 зазначили, що інші країни, які бажають зробити свій внесок у ці зусилля, спрямовані на забезпечення вільної, сильної, незалежної та суверенної України, можуть приєднатися до цієї Спільної декларації в будь-який час.

Відтоді декларацію про намір підписали понад 30 країн.

Читайте також: Гарантії безпеки: про що саме Україна підписує угоди з союзниками

У січні Велика Британія стала першою країною, яка підписала з Україною одну з безпекових угод терміном на десять років, до цього часу Київ сподівається увійти в НАТО.

Наступними документи підписали Німеччина, Франція, Данія, Канада, Італія, Нідерланди, Фінляндія та Латвія. Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Київ сподівається підписати подібні договори з більш ніж 30 державами.

28 квітня Зеленський повідомив, що нині Україна та США ведуть переговори щодо обсягів допомоги на наступні десять років у межах “найсильнішого” двостороннього договору в галузі безпеки.

Тоді як 1 травня, у своєму відеозверненні, президент зазначив, що Україна готує ще сім нових безпекових документів для нашої держави — двосторонніх угод про гарантії безпеки.

Детальніше про пакет військової допомоги Іспанії для України на суму 1,129 мільярда євро, що є рекордною сумою, читайте за посиланням.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.