Україна та Данія підписали Меморандум про співпрацю в оборонних закупівлях
Джерело: пресслужба Міноборони
25 березня “Агенція оборонних закупівель” та Організація закупівель і логістики Міністерства оборони Данії (DALO) підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю в оборонних закупівлях.
Заступник міністра оборони Дмитро Кліменков висловив вдячність партнерам із Данії за стійку підтримку України. Він додав, що угода – це ще один важливий крок у поглибленні нашої співпраці у постачанні ЗСУ сучасного озброєння та військової техніки.
Зауважується, що у межах меморандуму сторони домовились про обмін досвідом та співпрацю у сфері закупівель озброєння на зовнішніх ринках.
Закупівлі сучасного озброєння у співпраці з нашими міжнародними партнерами – один із ключових фокусів “Агенції оборонних закупівель”. І ми переконані, що посилення взаємодії з Організацією закупівель і логістики Міністерства оборони Данії сприятиме укладанню нових контрактів та модернізації наших Збройних Сил, – зазначила директорка “Агенції оборонних закупівель” Марина Безрукова.
- Агенція оборонних закупівель Міністерства оборони та корейський виробник автомобілів KG Mobility Corp (SsangYong) підписали меморандум про співпрацю у закупівлі транспорту для потреб Збройних сил України.
- Міністерство оборони України та DeepStateUA підписали меморандум про співпрацю, аби забезпечити обмін даними й у такий спосіб посилити ЗСУ актуальною інформацією.
- Україна разом зі Швеції уклали угоду щодо обміну та взаємному захисту секретної інформації. Домовленостей досягли в межах саміту НАТО у Вільнюсі.
- У перший день конференції оборонних індустрій DFNC1: US Edition українська сторона (Міноборони та Мінстратегпром) підписала меморандум із Міністерством оборони США про співробітництво щодо спільного виробництва та обміну технічними даними.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.