Україна та Данія розробили перелік критично важливих технологій для енергосектору

Джерело: Міненерго

У межах українсько-данського енергетичного партнерства розроблено Каталог критично важливих технологій для енергетичного сектору України.

Це перелік технологічних рішень, які можуть бути швидко реалізовані в Україні для підтримки розподіленої генерації та підвищення безпеки постачання електроенергії.

Першу версію документа міністри енергетики України і Данії – Герман Галущенко та Ларс Огорд обговорили у листопаді минулого року під час перемовин у Варшаві.

Допрацьований документ презентовано в межах заходу «Критично важливі технології для енергетичного сектору України», до якого керівники міністерств долучилися в режимі онлайн.

Як зазначив Герман Галущенко, масовані російські атаки на українську енергетичну інфраструктуру показали необхідність децентралізації генерації та нарощування потужностей розподіленої генерації. Тому у Каталозі презентовано окремі технологічні рішення розподіленої генерації, які є найбільш актуальними для потреб України.

“Цього року ми відзначаємо 10 років українсько-данського енергетичного партнерства. Данія стала першим донором Фонду енергетичної підтримки України і зробила перший внесок, який допоміг нам розпочати закупівлі необхідного устаткування для енергосектору ще навіть до початку масованих атак на енергосистему. Наша співпраця реалізується в конкретних діях, і цей Каталог – дуже хороший приклад співпраці між Україною і Данією. Він важливий для імплементації рішень, які допоможуть зробити більш стійкою і надійною нашу енергосистему”, – підкреслив очільник Міненерго.

Ларс Огорд, своєю чергою, наголосив, що Данія захоплюється мужністю українського народу, який щоденно боронить свою країну. Він підкреслив важливість захисту і оборони, зокрема й об’єктів енергетики, які забезпечують життєдіяльність цивільного населення і економіки в цілому.

“Під час опалювального сезону посилення безпеки постачання має вирішальне значення, і цей Каталог відповідає саме цим цілям. Сподіваюся, що каталог стане корисним для українського народу і допоможе іншим країнам надавати допомогу Україні більш ефективно”, – зауважив Ларс Огорд.

Каталог містить у собі 20 технологічних рішень, які можуть бути впроваджені в Україні для підтримки розподіленої генерації. Відповідні рішення представлені у таких групах, як газові турбіни, сонячні панелі з накопичувачами, вітрова генерація, мережеві системи накопичення енергії, біогазова генерація,  когенераційні установки на біомасі.

Використовуючи цей документ, представники місцевих влад, розробники проєктів, енергетичні компанії, міжнародні партнери та донори зможуть визначати пріоритети у виборі відповідних технологій виробництва електроенергії та залучати інвестиції і донорську допомогу для відновлення та розвитку енергосистеми України.

Каталог буде постійно оновлюватися, доповнюватися та розширюватися залежно від ситуації та конкретних потреб України.

На цей вікенд можна сміливо планувати прогулянки та роботу на відкритому повітрі — буде прохолодно,…

Очільник Головного управління розвідки Міноборони (ГУР) Кирило Буданов підтвердив, що зараз на сході Росії майже 11 000 північнокорейських піхотинців проходять підготовку для участі в бойових діях в Україні.

Протягом минулої доби, 17 жовтня, на фронті зафіксували 210 бойових зіткнень. Росіяни активно обстрілюють позиції українських захисників, зокрема, залучивши близько 1450 дронів-камікадзе. 

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.