Україна та Румунія підписали меморандум щодо співробітництва в оборонній промисловості
Джерело: Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України
Вчора, 18 жовтня, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та міністр економіки, підприємництва і туризму Румунії Штефан-Раду Опря підписали меморандум про взаєморозуміння.
У документі йдеться про підтримку й розширення взаємного військово-технічного співробітництва між Румунією та Україною.
Підписаний меморандум свідчить про тверду підтримку Румунією української оборонної індустрії, про яку було заявлено в угоді між Кабінетом міністрів України та урядом Румунії про військово-технічне співробітництво, підписаній в Бухаресті 5 вересня 2020 року.
Результатом цього меморандуму стане укріплення дружніх двосторонніх відносин, що існують між Румунією та Україною, зокрема у сфері оборонної промисловості. Взаємовигідне партнерство передбачає підсилення обороноздатності України та розвиток оборонно-промислового комплексу (ОПК) Румунії.
“Ми підтримуємо поглиблення та розширення співробітництва між нашими оборонними компаніями. Ми впевнені, що подальше залучення інвестицій дозволить підвищити конкурентоспроможність, ефективність та інноваційний потенціал технологічної та промислової бази. Ми підтримуємо Україну як надійного, вірного демократичним цінностям партнера. Коли дозволить ситуація, ми також готові долучитися до програм відновлення, щоб повернути життя громадян України якомога ближче до нормального”, – зазначив міністр економіки, підприємництва і туризму Румунії Штефан-Раду Опря.
- 18 жовтня президент України Володимир Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністром Румунії Марчелом Чолаку, який перебуває з візитом у нашій країні.
- 18 жовтня у Києві відбулося спільне засідання урядів України та Румунії, за підсумками якого підписано низку важливих документів щодо співпраці обох країн в економічній та соціальній сферах.
- Румунія долучилася до підготовки українських держслужбовців до переговорів про членство з ЄС.
93-річний американець та ветеран армії США Вітаутас Пачкаускас підтримує Україну і з початку війни вже 130 разів виходив на проукраїнські акції.
Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт.
Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи.
Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.
Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.