Україна та Швеція погодили спільне виробництво CV90: мета – 1000 БМП для війська

Джерело: Ганна Маляр/Telegram
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр зауважила, що БМП CV90 називають найкращою у світі. Посадовиця повідомила, що вже найближчим часом Україна та Швеція спільно вироблятимуть БМП для нашого війська.
Маляр зазначила, що спроєктована та вироблена у Швеції, вона увібрала в себе усе, що повинна мати сучасна бойова машина, а її головна перевага – турбота про екіпаж (три особи) і десант (до восьми осіб), адже такого захисту як CV90 немає в жодній іншій БМП.
Безпеку екіпажу CV90 забезпечує міцна посилена багатошарова броня зі сталевих катаних листів. Таке поєднання захищає екіпаж і десант не тільки від куль та осколків, а й від підриву на мінах, артилерійського вогню і навіть від атак дронів.
До нашого війська БМП надійшли влітку 2023 року, і наразі вже виконують бойові задачі на фронті. Зокрема в одному з боїв шведська БМП прикривала піхотні підрозділи від танкового обстрілу і в цей момент у неї влучив російський дрон-камікадзе “Ланцет”. Як наголосила заступниця міністра, ані екіпаж, ані десант всередині не постраждали – пересіли на іншу машину і продовжили виконувати бойові задачі.
Шведська машина має ефективні протитанкові засоби та потужну автоматичну 40-мм гармата, яка може вести вогонь на відстані до 3 кілометрів, а максимальна дальність пострілу складає понад 12 кілометрів.
CV90 використовує революційне шасі з технологіями Формули-1, коли підвіска сама адаптується до покриття. Це забезпечує надзвичайно високу прохідність, а гумові вставки в гусеницях суттєво зменшують рівень шуму під час руху.
Вже невдовзі таких машин ЗСУ отримають куди більше, адже Україна та Швеція домовилися про спільне виробництво CV90. І найближча мета – 1000 шведських БМП для українського війська, — повідомила Маляр.
- На пресконференції з прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном президент України Володимир Зеленський зазначив, що була деталізована домовленість щодо спільного виробництва бойових машин піхоти CV90 в Україні, локалізації виробництва та ремонтів.
- Заступниця речника Міноборони США Сабріна Сінгх запевнила, що у США вистачить озброєння як для забезпечення власних потреб, так і для надання військової допомоги Україні.
- США виділило Україні більше допомоги, ніж іншій країні світу. Загальний обсяг допомоги вже сягнув 66,2 млрд доларів.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.