Україна та США проведуть конференцію військової промисловості у Вашингтоні
Джерело: Reuters
Україна та Сполучені Штати проведуть конференцію військової промисловості у Вашингтоні 6 та 7 грудня, повідомили українські та американські офіційні особи.
Київ нарощує зусилля з виробництва власного озброєння, зокрема й на тлі занепокоєння, що постачання із Заходу можуть зменшитися. Окрім цього, Україна сподівається, що спільні підприємства з міжнародними виробниками зброї допоможуть відродити українську промисловість.
Речник Ради національної безпеки США Едрієнн Вотсон заявила, що зустріч є “частиною зусиль уряду США зі значного збільшення виробництва зброї для підтримки боротьби України за свободу та безпеку”.
Глава офісу президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак назвав конференцію “дуже потужною подією”, у якій візьмуть участь великі гравці ОПК.
Про майбутню зустріч Зеленський раніше повідомив у своєму відеозверненні, зазначивши, що в ній візьмуть участь “усі, хто займається організацією нашої оборони”.
Зеленський заявив, що Київ і Вашингтон “активно просуваються” над спільним виробництвом озброєння. За його словами, кроки до спільного виробництва “безсумнівно зміцнять як американців, так і українців, а також наших партнерів”.
У жовтні Україна створила спільне підприємство з німецьким оборонним концерном Rheinmetall AG для обслуговування та ремонту західного озброєння. У вересні також відбувся міжнародний форум оборонної промисловості, в якому взяли участь понад 250 західних виробників.
Президент повідомив, що 17 листопада обговорював з військовими ракетну програму України.
Усі бачать, що її результати з кожним роком стають більш довгостроковими та сприятливими для України, — запевнив він.
- В інтерв’ю міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін заявив виданню Politico заявив, що західним країнам необхідно прискорити виробництво ракет, снарядів і військових безпілотників якомога ближче до лінії фронту.
- 10 жовтня під час засідання уряд затвердив постанову про спрощення імпорту сировини для виробництва боєприпасів та бойових частин БпЛА.
- Уряд схвалив постанову про виробництво, закупівлю та постачання боєприпасів та бойових частин для безпілотників, що дасть поштовх для розвитку ринку і масового виробництва боєприпасів в Україні.
- Щодо виробництва версії бойового дрона Aarok MALE угоду підписали ДП “Антонов” і французька компанія Turgis&Gaillard. Цей БпЛА у категорії Reaper (5,5 тонни) представили на Паризькому авіасалоні в червні.
Під час візиту до України Еммануель Макрон, Дональд Туск, Кір Стармер і Фрідріх Мерц спробували традиційні страви української кухні.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія розгляне пропозицію про 30-денне припинення вогню, яку 10 травня висунули Володимир Зеленський та європейські лідери за підсумками зустрічі “коаліції охочих”.
Як повідомляє Axios із посиланням на джерела, які знайомі з деталями телефонної розмови лідерів, Україна заявила про готовність до прямих переговорів з Росією, якщо та погодиться на 30-денне перемирʼя.
Лідер угорської опозиції Петер Мадяр вважає, що після заклику коаліції прем’єр Угорщини Віктор Орбан повинен звернутися до очільника Кремля Владіміра Путіна з вимогою прийняти пропозицію про 30-денне припинення вогню.
Відтоді як Дональд Трамп став президентом у січні, він прослухав лише 12 доповідей представників розвідки в рамках “Щоденного брифінгу президента”.