Україна та Туреччина проведуть конференцію, присвячену продовольчій безпеці
Джерело: Володимир Зеленський/X
11 липня президент України Володимир Зеленський провів зустріч із турецьким лідером Реджепом Таїпом Ердоганом під час саміту НАТО у Вашингтоні. Він повідомив, що сторони готують конференцію в Туреччині, присвячену “продовольчій безпеці та свободі судноплавства”.
Зеленський висловив вдячність за непохитну підтримку глави Туреччини суверенітету й територіальної цілісності України.
Своєю чергою, Ердоган відзначив зусилля України, спрямовані на повернення українців додому з російського полону та після примусової депортації. Зауважується, що він “особливо високо” оцінив повернення кримських татар і подякував за ці зусилля.
Готуємося провести в Туреччині конференцію, присвячену продовольчій безпеці та свободі судноплавства у межах імплементації рішень Саміту миру, – повідомив глава Української держави.
Тим часом влада Туреччини у своєму повідомленні про зустріч Зеленського та Ердогана пише, що Анкара розпочала спроби пожвавити “зернову угоду”, в межах якої українське продовольство постачалося через Чорне море на світові ринки.
Ердоган повідомив, що Туреччина надалі працюватиме на закінченням війни “справедливим миром”, він також висловив готовність виступати посередником.
Зауважимо, 11 січня Туреччина, Румунія та Болгарія підписали угоду про створення коаліції для розмінування Чорного моря.
Міністр національної оборони Туреччини Яшар Гюлер, міністр національної оборони Румунії Анджел Тилвар і заступник міністра оборони Болгарії Атанас Запрянов в Стамбулі підписали меморандум про взаєморозуміння після місяців переговорів між союзниками по НАТО.
Раніше міністр національної оборони Туреччини Яшар Гюлер заявляв:
Відновлення миру та стабільності в Чорному морі є важливим для всього світу, особливо для прибережних держав.
Він додав, що в рамках “Потрійної ініціативи”, започаткованої під керівництвом Туреччини проти мінної небезпеки в Чорному морі, 22-23 листопада 2023 року провели 3-й раунд зустрічі Чорноморської цільової групи протимінних заходів за участю делегацій з Туреччини, Болгарії та Румунія.
У липні 2023 року в межах “Чорноморської зернової ініціативи” Україна доправила до Ефіопії майже 300 тисяч тонн продовольства і ще 90 тисяч тонн зерна – в межах гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine.
- У межах гуманітарної продовольчої програми Grain from Ukraine Україна планує відправити 57 тис. тонн зерна до Нігерії та Судану.
- 17 жовтня в адміністрації порту Констанца повідомили, що Україна відвантажила вже 10,5 мільйона метричних тонн зерна через румунський чорноморський порт.
- Німеччина планує постачити Україні більше засобів ППО, щоб допомогти захистити зернові вантажі від російських бомбардувань.
- Конвої НАТО можуть захистити врожай зерна в Україні від Путіна – Bloomberg.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.