Україна увійшла в стійкий зимовий температурний режим: навантаження на енергосистему зросло

Джерело:  Денис Шмигаль у Telegram

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна увійшла в стійкий зимовий температурний режим, і це означає, що навантаження на нашу енергетичну систему зросло.

За його словами, в українській енергомережі з’являється дефіцит потужності, який доводиться компенсувати залученням аварійної допомоги від європейських сусідів.

“Україна увійшла в стійкий зимовий температурний режим. Це означає, що навантаження на нашу енергетичну систему зросло. І водночас ворог намагається завдати українській енергетиці якнайбільшої шкоди”, – сказав прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль повідомив, що Україна вже побила два рекорди споживання за опалювальний сезон. Найвищими показники були 7 та 11 грудня.

“Сьогодні кожен українець може зробити свій внесок у нашу енергетичну стійкість. Для цього достатньо заощаджувати електроенергію, особливо в пікові вечірні та ранкові години. Розумне споживання допоможе збалансувати енергосистему та уникнути планових вимкнень”, – наголосив очільник уряду.

Також прем’єр-міністр підкреслив, що солідарність українців минулої зими зірвала наміри росіян занурити Україну в темряву: “Переконаний, що зможемо повторити цю перемогу й цього року”.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.