«Україна в авангарді»: у галереї Art Ukraine Gallery відбудеться захід-дискусія 

Джерело: Букви

20 березня о 17:00 в найбільшій галереї сучасного мистецтва Art Ukraine Gallery відбудеться захід-дискусія “Україна в авангарді”.

Адреса: простір 3-го поверху ТЦ “Домосфера”, Столичне шосе, 101.

Акредитація ЗМІ до 12:00 20 березня: 0955533088 — Наталія Чепіжко; 0636549743 — Марʼяна Коваль.

В основі заходу — презентація книги “Мистецтво світу. Внесок України” за співавторством знаменитого історика мистецтва й подвижника “українського авангарду” Дмитра Горбачова та відомого мистецтвознавця Валентина Соколовського.

Книгу “Мистецтво світу. Внесок України” вже назвали Біблією українського мистецтва. Адже це унікальне видання чітко викристалізовує ієрархію  розвитку світових мистецьких тенденцій, аргументовано доводячи вплив українських митців на тектонічні зсуви у світовому мистецтві. Щиро радію, що презентація цього фоліанту та мистецька дискусія “Україна в авангарді” відбудеться саме в нашому мистецькому просторі Art Ukraine Gallery, в якому на сьогодні представлений широкий спектр українських сучасних митців, більшість із яких увійшли в дане видання — акцентувала заслужена діячка мистецтв України, співзасновниця та кураторка Art Ukraine Gallery Наталія Заболотна.

У дискусії “Україна в Авангарді” крім авторів, візьмуть участь відомі українські митці сучасності —  Віктор Сидоренко, Анатолій Криволап, Олександр Дубовик, Олег Тістол. Свою участь також підтвердили українські колекціонери, меценати та арт критики. Модераторка зустрічі — Наталія Заболотна.

Українське мистецтво містить найголовніші світові течії — античність, готику, ренесанс, бароко, рококо, класицизм, романтизм, модерн, різні течії модернізму. Наша з Валентином Соколовським книга висвітлює внесок України та його дотичність до розвитку світового мистецтва, від палеоліту до наших днів. В цій книзі ви знайдете виразне втілення нашого мистецтва у світовому контексті через події, твори та видатних митців, — зазначив Дмитро Горбачов.

У межах заходу відбудеться благодійна лотерея з супер-лотом, яким стануть раритетні примірники видання першого пілотного тиражу книги «Мистецтво світу. Внесок України». Кошти з лотереї будуть спрямовані на перевидання книги.

Інформаційний партнер: bukvy.org

ART UKRAINE GALLERY стала найбільшою в Україні галереєю сучасного мистецтва. Вона була відкрита у форматі першої благодійної галереї у квітні 2023 року, за ініціативи та під кураторством  відомої культурної діячки, президентки Фонду гуманітарного розвитку України — Наталії Заболотної, спільно з громадською діячкою, співзасновницею й очільницею ГО “Відчуй” — Людмилою Пишною.

За рік з дня відкриття галереї, під час благодійних аукціонів, галереєю було зібрано 3 500 000 гривень. За ці кошти, для найбільшої дитячої лікарні країни — НДСЛ “Охматдит” було придбано та подаровано три кабінети: діагностики слуху, лор-установку та післяопераційної реабілітації. 700 000 грн також спрямовано на закупівлю кількох сотень захисних навушників і фільтрів військовим, аби вони зберегли свій слух під час бойових дій.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.