Україна відтепер не визнаватиме «молдовську мову»
Джерело: спільна заява прем’єр-міністрів України та Румунії
18 жовтня український уряд офіційно розв’язав питання штучного розмежування між румунською та “молдовською” мовами.
Зауважується, що відтепер Україна визнає румунську мову державною мовою Республіки Молдова.
18 жовтня у Києві відбулося перше спільне засідання урядів України та Румунії.
Грунтуючись на результативних дискусіях президентів України та Румунії, які відбулися 10 жовтня 2023 року, румунська сторона вітає рішення, ухвалене сьогодні урядом України, невідкладно розв’язати питання штучного розмежування між румунською та “молдовською” мовами шляхом імплементації відповідних практичних заходів з належним урахуванням усіх правових аспектів, – зазначили у повідомленні.
Під час спільної пресконференції прем’єра Дениса Шмигаля з прем’єр-міністром Румунії Марчел Чолаку, глава румунського уряду висловив велику подяку за визнання Україною неіснування так званої молдовської мови.
Довідка. Термін “молдовська мова” з’явився після окупації радянською владою частини території Королівства Румунія та утворення Молдавської АРСР 1924 року. Радянська влада перевела румунську мову на кириличну абетку й назвала “Молдавською мовою” та оголосила її окремою від румунської.
- Керівництво Молдови переконане, що РФ хоче “ліквідувати державність” країни. У підготовленій новій стратегії нацбезпеки Молдова вперше відкрито назвала Росію “загрозою”.
- Президентка Молдови Мая Санду заявила, що покійний лідер ПВК “Вагнер” Євген Пригожин планував на початку року переворот у Молдові.
- Суд у Молдові постановив, що члени проросійської політичної партії “Шор” можуть брати участь у місцевих виборах — лише через кілька місяців після заборони.
- 26 липня міністр закордонних справ Молдови заявив, що Молдова скорочує кількість російських дипломатів у Кишиневі, та поскаржився на роки “ворожих дій” Росії.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.