Україна вперше увійшла в опалювальний сезон без імпорту газу
Джерело: пресслужба “Нафтогаз Україна”
13 листопада голова НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов заявив, що наша країна уперше у своїй історії увійшла в опалювальний сезон без імпорту газу.
Олексій Чернишов провів зустріч з призначеним послом Сполученого Королівства Мартіном Гаррісом.
Зауважується, що головною темою зустрічі була співпраця з британським енергетичним сектором з метою посилення української енергонезалежності.
Окрім цього, під час розмови Чернишов зауважив, що Україна увійшла в опалювальний сезон без імпорту газу.
Обговорили з послом Гаррісом те, що вперше у своїй історії Україна увійшла в опалювальний сезон без імпорту газу. Поділився результатами з впровадження корпоративного управління у Групі Нафтогаз, — мовиться у повідомленні.
Також Чернишов запевнив, що Україна продовжує посилювати партнерство з Великою Британією.
Зауважимо, британські розвідники оцінили, як Україна на тлі повномасштабної війни та постійних обстрілів енергетичної інфраструктури, пройде майбутній опалювальний сезон.
Фахівці зазначили, що попри постійний тиск війни, зусилля України з накопичення запасів палива, найімовірніше, будуть успішними і дадуть змогу пройти зимовий період.
- Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що опалювальний сезон 2023-2024 буде складнішим, аніж попередній, адже обстріли росіянами енергетичної інфраструктури триватимуть й надалі.
- Україна та Данія домовилися про початок співпраці у галузі вітрової енергетики.
- Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що станом на 1 жовтня понад 99% об’єктів житлово-комунальних господарств готові до опалювального сезону.
- У Міністерстві енергетики України повідомили, що Україна готова до майбутнього опалювального сезону: накопичених запасів енергоносіїв та об’єктів генерації достатньо.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.